Egzotyczne wyjazdy Agnieszki Radwańskiej

Życie tenisistki to przede wszystkim krople potu wylane podczas treningów, ale nie tylko. Najlepsze zawodniczki w samolocie spędzają tygodnie, ale za to zwiedziły każdy zakątek świata. Agnieszka Radwańska właśnie wraca z wakacji na Jamajce. Jakie inne egzotyczne miejsca odwiedziła tenisistka z Krakowa?
Plaża Corralejo, Fuerteventura, 
Wyspy Kanaryjskie Plaża Corralejo, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Fuerteventura, Hiszpania

To był jej pierwszy zawodowy wyjazd w egzotyczne miejsce. Dziś pewnie powiedziałaby, że na Wyspach Kanaryjskich nie było nic szczególnego, bo organizatorzy turniejów o puli nagród 25 tys. dol. zazwyczaj nie przygotowują dodatkowych atrakcji dla zawodniczek. Radwańska wystąpiła tam w marcu 2006 r. Najpierw przeszła eliminacje, a potem odpadła w drugiej rundzie turnieju głównego.

Hobart, Australia

Po raz pierwszy stolicę Tasmanii odwiedziła na początku 2007 r. w ramach przygotowań do wielkoszlemowego Australian Open. - Powoli się przyzwyczajam. Najgorsza jest różnica czasu, działa na mnie gorzej niż w Ameryce. Na początku pobytu zasypiałam na stojąco w środku dnia. Do tego dochodzą ciągłe zmiany pogody - opowiadała.

Pattaya, Tajlandia

Miasto położone ok. 165 km na południe od Bangkoku Radwańska zawsze będzie wspominać dobrze, bo w Zatoce Tajlandzkiej w 2008 r. zdobyła drugi tytuł w karierze.

Rafael Nadal i Roger Federer Rafael Nadal i Roger Federer Fot. HO REUTERS

Dauha, Katar

- Turniej był przygotowany perfekcyjnie, aż do przesady. W hotelu zaproponowano mi tak gigantyczny apartament, że musiałam... poprosić o mniejszy, bo nie chciało mi się chodzić 100 m do szafy po bluzkę (śmiech). Organizatorzy naprawdę dbali o szczegóły, każda z nas miała np. samochód i własnego kierowcę - opowiadała Radwańska po turnieju mistrzyń, który odbył się w stolicy Kataru w 2008 r. Pojechała tam jako rezerwowa i wystąpiła w tylko jednym meczu. Ale za to pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową.

Na zdjęciu Rafael Nadal i Roger Federer na tle wieżowców w Dausze rozgrywają mecz pokazowy.

Mauritius

Na wyspie ledwie cztery razy większej od Warszawy odpoczywała po sezonie w 2009 r. - Podczas wakacji na Mauritiusie miałyśmy korty hotelowe, ale omijałyśmy je szerokim łukiem (śmiech). Było gorąco i fajnie. Jedynie tamtejsi reporterzy nas gonili i sprzedawali zdjęcia do duńskiej gazety, bo była z nami Caroline Wozniacki [Dunka polskiego pochodzenia, przyjaciółka Radwańskiej - przyp. red.] - wspominała najlepsza polska tenisistka.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Po raz pierwszy zagrała tam w 2007 r. i od tamtej pory wracała do Dubaju regularnie. Najlepszy wynik osiągnęła w 2010 r., kiedy doszła do półfinału (przegrała z Wiktorią Azarenką).

Ejlat, Izrael

Radwańska miała okazję zobaczyć położone nad Morzem Czerwonym miasto na początku lutego. Zagrała tam w meczu Pucharu Federacji i wygrała trzy z czterech spotkań.

Ejlat, Izrael

Agnieszka Radwańska na wakacjach Agnieszka Radwańska na wakacjach źródło: Facebook.com

Jamajka

Tam Radwańska nigdy nie grała, więc do królestwa Boba Marleya udała się na wakacje po zakończonym niedawno sezonie. Na początku za nic nie chciała zdradzić, gdzie będzie wypoczywała. W końcu na portalu facebook.com umieściła sondę z pytaniem: "gdzie spędzam wakacje?". Do wyboru były Malediwy, Jamajka i Mauritus. Zagadkę rozwiązała dzień później. Opublikowała zdjęcie, do którego pozuje w koszulce z napisem Jamajka. Kibice nie mieli nosa, bo na stolicę reggae głosowało najmniej osób.