Tancerka, modelka, snowboardzistka. Ona walczy o igrzyska dla Krakowa, czyli wszystkie twarze Jagny

Jej zdjęcia można było znaleźć w magazynie dla panów, wystąpiła w serialu i tanecznym show. Wcześniej nie miała sobie równych na stoku, a teraz zajmuje się polityką. Ostatnio zaangażowała się w walkę o igrzyska olimpijskie dla Krakowa i Zakopanego (szczegóły TUTAJ). Poznaj (prawie) wszystkie oblicza Jagny Marczułajtis-Walczak.

Negocjatorka

To właśnie Marczułajtis przekonywała Donalda Tuska do pomysłu organizacji igrzysk w Małopolsce. Wygląda na to, że się dało, bo premier oficjalnie poparł tę ideę. Rozmawiała też z minister sportu Joanną Muchą. - Wydają się przekonani do tego pomysłu - opowiadała potem Marczułajtis w rozmowie z 'Gazetą'.

Modelka

Męska część jej fanów na pewno nie zapomni sesji z 2007 r. dla magazynu CKM. Zresztą, co będziemy pisać, jak zdjęcia powiedzą więcej.

 

Jagna Marczułajtis w CKMFot. CKM

Jagna Marczułajtis i Łukasz Hulboj Jagna Marczułajtis i Łukasz Hulboj TVN

Tancerka

Popularności przysporzył jej występ w 'Tańcu z Gwiazdami'. W ósmej edycji popularnego show zajęła 7. miejsce, a to znaczy, że wystąpiła w ośmiu odcinkach. Przegrała m.in. z aktorką kabaretową Katarzyną Pakosińską czy wokalistą Michałem Szpakiem.

 

Jagna Marczułajtis, taniec z gwiazdamiKAPiF

Jagna Marczułajtic-Walczak. Ślubowanie Jagna Marczułajtic-Walczak. Ślubowanie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Posłanka

Od 2011 r. zasiada w ławie poselskiej. Startowała w wyborach z krakowskiej listy PO i uzyskała prawie 5,5 tys. głosów. Zanim otrzymała mandat, przeciwnicy polityczni zarzucali jej, że - zamiast zajmować się polityką (była wówczas radną) - występuje w 'Tańcu z Gwiazdami'. Udział w show chyba jednak raczej pomógł niż przeszkodził w karierze.

 

jagna marczulajtisŹródło: strona oficjalna Jagny Marczułajtis-Walczak

Snowboardzistka

Jest jednak przede wszystkim sportsmenką. W kraju przez lata nie miała konkurencji i zdobyła kilkanaście medali mistrzostw Polski. Była na trzech igrzyskach olimpijskich, a najlepszy wynik osiągnęła w 2002 r. w Salt Lake City (4. miejsce w gigancie równoległym).

 

15.02.2002 SALT LAKE CITY SNOWBOARD JAGNA MARCZULAJTIS                                 FOT KUBA ATYS/AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: KOBIETY SYTUACYJNE SNOWBOARD OLIMPIADYFot. Kuba Atys / AG

Aktorka, nauczycielka, matka

Marczułajtis ma też za sobą przygodę z... aktorstwem. Zagrała Lucynę Stoch w serialu 'Magda M.'. To była jednak tylko epizodyczna rola.

Jest matką Jagody i Igi. Poza tym prowadzi szkołę narciarstwa i snowboardu w Witowie. Ale najbardziej angażuje się dziś w walkę o igrzyska olimpijskie. Do przekonania Donalda Tuska potrzebowała podobno pół godziny. - Zauważyłam iskierki w jego oczach - mówiła potem na łamach Gazety Krakowskiej.