Kazimierz Moskal - dwudniowy trener na stulecie Wisły

Choć szkoleniowcem Wisły był tylko w 10 spotkaniach, to poprowadził ją m.in, w meczu stulecia, pokonał Legię, zremisował w derbach Krakowa, został rozbity przez Groclin Grodzisk Wlkp. i odebrał mistrzostwo GKS

Trener dwudniowy. Wisła - Sevilla 1:0

Chyba nie wszyscy pamiętają, że pierwsza przygoda obecnego trenera na ławce Wisły trwała tylko dwa dni. Moskal zdążył poprowadzić drużynę w jubileuszowym meczu na 100-lecie klubu przeciwko Sewilli. Krakowianie nie mogli liczyć na wsparcie fanów. Kibice nie dopingowali drużyny, bo protestowali przeciwko zwolnieniu Dana Petrescu. Rumun nie miał zachwycająych wyników, ale imponował im tym, że dużo wymagał od piłkarzy. Dzień po spotkaniu z Hiszpanami Moskala zastąpił Dragomir Okuka.

Zwycięski debiut. Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1

Nieco ponad pół roku później Moskal poprowadził krakowian po raz pierwszy w ekstraklasie. Na stanowisku trenera zastąpił Adama Nawałkę. Pracę rozpoczął od zwycięstwa.

Szczęśliwy remis. Widzew - Wisła 0:0

Pierwszy wyjazdowy mecz w roli trenera Moskal zremisował. Punkt zawdzięczał przede wszystkim dobrej postawie w bramce Emiliana Dolhy. - Chcieliśmy wygrać i po pierwszej połowie myślałem, że nam się uda. Ale po przerwie Widzew okazał się lepszy. Paweł Brożek się zaciął, zresztą gra całego zespołu była słaba - jest wiele powodów takiej sytuacji. Musimy dalej pracować i liczyć, że będzie lepiej.

Największy sukces. Wisła - Legia Warszawa 3:1

W następnym spotkaniu Moskal odniósł największy sukces w dotychczasowej karierze. W meczu z Legią zaskoczył wszystkich. Na skrzydłach wystawił Hristu Chiacu i Konrada Gołosia, a na ławce rezerwowych posadził Jakuba Błaszczykowskiego i Piotra Brożka. Wpuścił ich na boisko po przerwie i już 65 sekund po wznowieniu gry wiślacy objęli prowadzenie. - Piotrek i Kuba mieli ostatnio kłopoty zdrowotne, przez co ciężko by im było wytrzymać 90 minut. Gdyby jednak wyjściowi skrzydłowi dobrze grali, nie robilibyśmy tych zmian ? przyznał po meczu szkoleniowiec.

Pierwsza porażka. Odra Wodzisław - Wisła 2:1

Wisła Moskala grała jednak w kratkę. Po efektownym zwycięstwie z Legią, przyszedł czas na pierwszą porażkę. Nieoczekiwanie krakowianie polegli w Wodzisławiu, ale klęska dopiero miała nadejść...

Mecz bez historii. Wisła - Zagłębie Lubin 0:0

Najpierw jednak przyszło rozczarowanie i zaledwie remis z Zagłębiem. Trudno się jednak dziwić, że żadna z drużyn nie trafiłą do siatki. Wtedy to były dwa zespoły, które w lidze traciły najmniej goli.

Derby - rozczarowanie. Cracovia - Wisła 0:0

Bezbarwne 173. derby Krakowa popsuli kibole. Ochrona musiała użyć gazu łzawiącego, a przy okazji ucierpieli też piłkarze obu zespołów.

Najwyższa porażka od 18 lat. Wisła - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:4

O ile wygrana z Legią była największym sukcesem Moskala, to największą porażką był mecz z Groclinem. Debiutujący w pierwszej drużynie Łukasz Jarosiński (na zdjęciu) czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Krakowianie ponieśli najwyższą ligową porażkę od 1989 roku. - Drużyna dobrze podeszła do meczu od strony mentalnej. Nie zdekoncentrowały jej pogłoski o moim ewentualnym odejściu do Wisły. Zawsze staram się trzymać sprawy pozaboiskowe daleko od szatni. A jak jest z tą ofertą od Wisły? Mam z Groclinem kontrakt ważny jeszcze na rok, a w perspektywie mecze w Pucharze UEFA. Na tym się teraz koncentruję ? przekonywał po meczu Maciej Skorża, trener Groclinu, który miesiąc później został trenerem klubu.

Odebrane mistrzostwo. GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:2.

Moskal zanim ustąpił miejsca Skorży, przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski przez? Zagłębie Lubin. W przedostatniej kolejce sezonu Wisła grała w Bełchatowie z pierwszym GKS-em. Przy korzystnym układzie wyników rywale mogli nawet zapewnić sobie tytuł, ale przegrali z drużyną z Krakowa 1:2. To był też rewanż za porażkę z pierwszej rundy - przy Reymonta GKS wygrał 4:2

Najgorszy wynik w erze Cupiała. Wisła - ŁKS 0:0

Po wygranej w Bełchatowie Wisła mogła jeszcze wyjść z twarzą w najsłabszym sezonie po 1998 roku. Miała jeszcze szanse na czwarte miejsce, ale zremisowała z ŁKS-em i zajęła dopiero ósmą pozycję.