Termalica - Piast 3:5. Grad goli na otwarcie stadionu w Niecieczy [ZAPIS RELACJI]

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

Koniec meczu! Termalica przegrywa u siebie z Piastem 3:5. Lider wciąż ucieka reszcie ligi.

• 90. min. + 5

Jeszcze kontra gospodarzy, ale przerwał ją Badia.

• 90. min. + 4

Korun z rzutu wolnego tuż obok słupka. Piast mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie.

• 90. min. + 2

Piast coraz bliżej 12. zwycięstwa w sezonie.

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył cztery minuty.

• 88. min.

Tym bardziej, że po starciu z Babiarzem na murawie leży Murawski.

• 87. min.

Ostatnie minuty nadziei gospodarzy. Mało czasu na zdobycie dwóch bramek...

• 86. min.

Fryc wrzuca piłkę z autu przed bramkę, ale Kupczak z 12 metrów uderza nad poprzeczką.

• 86. min.

Plizga z 21 metrów strzela z wolnego nad murem, ale Szmatuła efektownie broni.

• 85. min.

Ostatnia zmiana Termaliki. Fryc zastępuje Plevę.

• 84. min.

Niecieczanie robią dziś z przodu, co mogą, ale błędy w defensywie chyba nie pozwolą im nawet na zdobycie punktu.

• 81. min.

Rezerwowy Piasta głową zamyka dośrodkowanie Mraza. Nowak chyba znów mógł zachować się lepiej, ale został na linii bramkowej.

• 81. min.

Gol! 3:5! Mokwa!

• 80. min.

To trzeci mecz Ukraińca w ekstraklasie.

• 80. min.

Trener Mandrysz wprowadza kolejnego zawodnika. Kowal zmienia Drozdowicza.

• 79. min.

Goście uspokoili grę, częściej są przy piłce. Termalica nie atakuje już z taką werwą.

• 76. min.

Piast dawno nie był już pod bramką gospodarzy. Teraz z 15 metrów strzelał Mokwa, ale obrońcy blokują jego uderzenie.

• 75. min.

Pleva fauluje Szeligę. Słowak ma już żółtą kartkę, ale tym razem sędzia go oszczędził.

• 74. min.

Kupczak strzela z 25 metrów, ale nad bramką. Gospodarze wciąż wierzą w dogonienie lidera.

• 72. min.

Ostatnia zmiana gości. Mokwa za Vacka.

• 71. min.

Pierwszy strzał Juhar. Niedaleko słupka. Znów podawał Foszmańczyk.

• 70. min.

Świetna prostopadła piłka w pole karne od Foszmańczyka, ale Hebert wyblokował Plizgę i piłkę złapał bramkarz.

• 69. min.

Napastnik był dziś bardzo aktywny, zaliczył dwie asysty, ale i zmarnował rzut karny.

• 69. min.

Pierwsza zmiana gospodarzy. Juhar zastępuje Kędziorę.

• 67. min.

Plizga kopiuje swoje uderzenie sprzed kilku minut. Znów piłkę łapie Szmatuła.

• 65. min.

Druga zmiana trenera Latala. Badia zastępuje Maka.

• 64. min.

Na skrzydle starcie Mraz kontra Pleva. Górą obrońca z Niecieczy.

• 63. min.

Świetne widowisko w Niecieczy ogląda dziś 2613 widzów.

• 62. min.

Kędziora zagrał na 10. metr do Foszmańczyka, a ten uderza z pierwszej piłki. Bramkarz bez szans!

• 62. min.

Gol! 3:4! Foszmańczyk!

• 59. min.

Termalica nie wykorzystuje kolejnej świetnej sytuacji. A przed karnym Sołdecki podszedł do Kędziory i zapytał, czy na pewno chce strzelać...

• 58. min.

Napastnik uderzył źle, blisko środka bramki, na wysokości ok. metra.

• 58. min.

Nie ma gola! Szmatuła broni strzał Kędziory!

• 58. min.

Rzut karny! Osyra fauluje Kędziorę!

• 56. min.

Pierwsza zmiana w Piaście. Szeliga zastępuje Barisicia.

• 54. min.

Plizga strzela z 15 metrów z lewej strony bramki, ale piłkę lecącą przy krótkim słupku łapie bramkarz.

• 52. min.

Gospodarze tracą do Piasta dwa gole, ale nie mają zamiaru się poddawać.

• 51. min.

Nieprawdopodobne! Kędziora gra wzdłuż bramki, a Jarecki pudłuje z sześciu metrów!

• 50. min.

Niestety dla gospodarzy - niewykorzystane sytuacje znów się zemściły.

• 49. min.

Czech wykorzystał fatalny błąd Markowskiego. Stoper poślizgnął się, a potem nie trafił w piłkę. Nespor w takich sytuacjach nie pudłuje.

• 49. min.

Gol!!! 2:4! Nespor!

• 47. min.

Co za sytuacja gospodarzy! W jednej akcji dwie stuprocentowe okazje zmarnowali Drozdowicz i Kędziora. Strzał pierwszego zablokowany drugi uderza niecelnie.

• 46. min.

Oba zespoły wyszły na drugą część meczu bez zmian.

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę. Oby była równie ciekawa jak pierwsza.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Kibice, którzy przyszli na pierwszy ekstraklasowy mecz w Niecieczy, na pewno nie żałują. Chociaż pewnie woleliby, żeby to Termalica prowadziła. Na razie bliżej zwycięstwa lider z Gliwic.

Po rzucie rożnym Piasta znów groźnie, ale Nowak broni dwa strzały gości.

Ostatnie minuty pierwszej połowy dużo spokojniejsze.

• 41. min.

Babiarz uderza z 20 metrów z woleja, ale piłka szybuje bardzo, bardzo wysoko.

• 39. min.

Pleva fauluje i dostaje żółtą kartkę. Już siódmą w tym sezonie.

• 38. min.

Gospodarze blisko wyrównania! W zamieszaniu pod bramką Piasta po rzucie rożnym piłka odbiła się od Drozdowicza, ale z linii wybija ją bramkarz.

• 38. min.

Obie drużyny oddały już łącznie 17 strzałów.

• 37. min.

Piłkarze mają problemy na mokrej murawie. Co chwilę któryś z nich traci równowagę.

• 36. min.

Od bramki Barisicia minęło już pięć minut. Czekamy na kolejne gole.

• 35. min.

Znów groźnie po rzucie rożnym. Podawał Mraz, niecelnie strzelał Osyra.

• 31. min.

Cztery gole w pięć minut! Co za mecz!

• 30. min.

Mraz świetnie wrzuca w pola karne, a Barisić tylko umiejętnie dokłada nogę. Lider znów prowadzi.

• 30. min.

Już 2:3!!! Barisić!

• 28. min.

Mak po kapitalnym podaniu Pietrowskiego uderza z kilku metrów, trafia w obrońcę, ale do piłki podbiega Vacek. Czech nie daje szans bramkarzowi. 2:2.

• 28. min.

Już remis!!! Szalony mecz w Niecieczy!

• 27. min.

Kolejny stały fragment gry daje gospodarzom gola. Do odbitej piłki dopada Foszmańczyk i z 16 metrów strzela tuż przy słupku. Bramkarz bez szans!

• 27. min.

Gol!!! 2:1!!! Foszmańczyk!!!

• 25. min.

Wreszcie rzut rożny przyniósł efekt gospodarzom. Piłka po dośrodkowaniu Plizgi trafiła do Kędziory, ten zagrywał w stronę bramki, a odbitą piłkę świetnie uderzył Sołdecki. Remis!

• 25. min.

Gol! 1:1! Sołdecki!

• 23. min.

W Niecieczy mocno pada i piłka płata figle bramkarzom. Teraz przekonał się o tym bramkarz Termaliki, ale zdołał odbić dośrodkowanie Vacka.

• 22. min.

Mraz z rzutu wolnego strzela z 21 metrów, ale trafia w mur.

• 21. min.

Sołdecki fauluje tuż przed polem karnym. Kartka!

• 18. min.

Wciąż piłkę ma głównie Termalica, ale goście uporządkowali grę.

• 15. min.

Kontra gości, ale Barisić poślizgnął się i Foszmańczyk sobie z nim poradził.

• 12. min.

Kolejny korner dla niecieczan i znowu groźnie. Tym razem wybitą przed pole karne piłkę uderza Foszmańczyk, ale nie trafia w bramkę.

• 10. min.

Babiarz! Pomocnik uderzył z dystansu w stylu "spadającego liścia", ale Szmatuła udanie piąstkuje.

• 10. min.

Pierwszy strzał gospodarzy. Sprzed pola karnego uderzał Pleva, ale bramkarz odbił piłkę na róg.

• 9. min.

Termalica próbuje odpowiedzieć. Jarecki wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale Szmatuła wybija piłkę.

• 6. min.

Po rzucie rożnym trafia Osyra! Stoper Piasta popisał się świetnym uderzeniem z woleja. Piłka leciała jednak w środek bramki i Nowak mógł spisać się lepiej.

• 6. min.

0:1! Osyra!

• 4. min.

Kontra gospodarzy, ale Drozdowicz zakończył ją niecelnym dośrodkowaniem.

• 4. min.

Zaczęło się od przewagi gości. Na razie czekamy na strzały.

• 2. min.

W ataku gospodarzy Kędziora, były gracz Piasta. Przypomni o sobie kibicom z Gliwic?

• 1. min.

ZACZYNAMY!

• Na trybunach nowego stadionu w Niecieczy jest dziś m.in. selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Obejrzy dobry mecz?

• W drużynie gospodarzy do składu wskoczył Drozdowicz - zastąpił kontuzjowanego Biskupa.

• Piast: Szmatuła - Korun, Osyra, Hebert, Mraz - Pietrowski, Murawski - Vacek, Barisić, Mak - Nespor

• Termalica: Nowak - Pleva, Markowski, Sołdecki, Jarecki - Babiarz, Kupczak - Drozdowicz, Foszmańczyk, Plizga - Kędziora

• Początek meczu o godz. 18. Znamy już składy obu drużyn.

• Dziś Termalica gra pierwszy mecz ekstraklasy w Niecieczy. Przeciwnik będzie z górnej półki - do liczącej ok. 800 mieszkańców wsi przyjeżdża lider z Gliwic.