Rajd Dakar. Rafał Sonik stracił prowadzenie, ale wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie

Ignacio Casale jechał z dużo lepszym czasem niż Rafał Sonik i zapowiadało się, że odbierze mu pozycję lidera rajdu. Chilijczyk miał jednak problemy w końcówce i w efekcie krakowianin ma nad nim jeszcze większą przewagę.
Tutaj znajdziecie wszystko o walce Rafała Sonika podczas Rajdu Dakar »

Quadowcy wrócili na trasę po wolnej sobocie. Sonik odpoczywał, ale uwijać musieli się mechanicy, którzy przygotowywali jego maszynę do kolejnego wymagającego etapu z Iquique do Uyuni. Na 321-kilometrowym odcinku specjalnym siódmego etapu działo się bardzo dużo. Przez większość czasu prowadził Casale i z każdym kilometrem powiększał przewagę nad drugim Sonikiem. Na szóstym punkcie pomiarowym zwycięzca sprzed roku wyprzedzał Polaka o prawie 20 minut i prowadził również w klasyfikacji generalnej.

Wydawało się więc, że Polak w kolejnych dniach będzie musiał go gonić. Ale to jest Dakar... W końcówce jego najgroźniejszy rywal miał problemy i na metę wjechał z trzecim czasem, prawie sześć minut za Sonikiem. Wygrał Nelson Sanabria z Paragwaju, który po siedmiu etapach jest trzeci. Prowadzi Sonik, który wyprzedza Casale o niespełna 22 minuty.

W Ameryce Południowej Sonik zmaga się nie tylko z trudnymi warunkami, ale też miejscowymi, którzy utrudniają rywalizację. - Dojeżdżam do grzbietu bardzo długiej wydmy i nagle za nim pojawia się parę osób. Wystają głowy, tułowia i pokazują gołe d... Więc muszę przed samym szczytem wydmy przyhamować, żeby w nich nie uderzyć, o czym doskonale wiedzą. Potem odwrócić quada, zjechać i ponownie atakować wydmę na tyle daleko od nich, żeby nie zdążyli tam dobiec - zżymał się po piątkowym etapie.

Klasyfikacja po 7 etapach:

1. Rafał SONIK 31:50:46

2. Ignacio CASALE 32:12:45

3. Nelson SANABRIA 35:15:59

DAKAR 2015. TAKA JEST EKIPA SONIKA [WIDEO]


O kulisach najbardziej morderczego rajdu świata przeczytaj w "Operacji Dakar" >>

Co Rafał Sonik osiągnie w Rajdzie Dakar 2015?