Rafał Sonik zwycięża na II etapie i jest liderem Rajdu Dakar!

Rafał Sonik z Krakowa zwyciężył na II etapie Rajdu Dakar z Villa Carlos Paz do San Juan. Polak zagwarantował sobie zwycięstwo na ostatnim odcinku!
Tutaj znajdziecie wszystko o walce Rafała Sonika podczas Rajdu Dakar »

- Nawigacja w tym rajdzie to dla mnie priorytet. W zeszłym roku jeden błąd i strata niemal dwóch godzin pozbawiły mnie zwycięstwa. Teraz chcę uniknąć choćby najmniejszej pomyłki. Ten etap będzie więc dużym wyzwaniem - przyznawał Sonik tuż przed startem II etapu z Villa Carlos Paz do San Juan.

Trasa poniedziałkowego etapu była niezwykle wymagająca. Teren był zróżnicowany, a łatwo było się w nim pogubić i stracić orientację. Sonik poradził sobie jednak bezbłędnie.

Choć początek nie ułożył się po jego myśli z każdym kolejnym kilometrem radził sobie coraz śmielej. Na dwóch pierwszych punktach pomiarowych zajmował piąte miejsce. Później awansował i przez dłuższy czas jechał za plecami Ignacio Casale i Sergio Lafuente. Po 10. punkcie pomiarowym Polak wyprzedził Lafuente i zajmował drugą pozycję. Do prowadzącego Chilijczyka tracił blisko trzy minuty.

52 km przed metą wydawało się, że Polak będzie drugi. Znakomicie pojechał jednak ostatni odcinek i zdołał wyprzedzić Casale. Dzięki temu wygrał nie tylko II etap, ale też awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Nad drugim Chilijczykiem ma ponad dwie minuty przewagi.

Czołówka II etapu:1.SONIK Rafał6:49:24
2.CASALE Ignacio6:52:57
3.LAFUENTE Sergio6:53:58


RAFAŁ SONIK: ZWYCIĘŻYĆ SIEBIE ZWYCIĘŻYĆ DAKAR


O kulisach najbardziej morderczego rajdu świata przeczytaj w książce "Operacja Dakar" >>