Rajd Dakar 2015. Taka jest ekipa Rafała Sonika [WIDEO]

Do Ameryki Południowej z krakowskim quadowcem pojechał duży zespół. Oto co Sonik mówi o nich.
Serwis specjalny o Rafale Soniku i Rajdzie Dakar

Jarosław Zając - pierwszy mechanik, o którym Sonik mówi: "Człowiek cudotwórca, który tajemnice quadów zna lepiej niż ktokolwiek inny na świecie". Jest skrupulatny, dokładny i dzięki niemu Rafał jeździ niemal bezawaryjnie.

Ryszard Sokołowski - drugi mechanik, który miał ogromny wkład w przygotowywanie quada na Dakar 2015. Wykazał się na tyle, że wskoczył do zespołu. To będzie jego pierwszy Dakar, choć był już np. na Rajdzie Maroka.

Stanisław Czopek - osteopata, który co wieczór stawia Sonika na nogi. Jego specjalność to masaże, fizjoterapia i wszelkie techniki, które pozwalają ulżyć obolałemu po odcinku specjalnym kręgosłupowi.

Grzegorz Wątroba - kierowca serwisowej ciężarówki MAN. Przejeżdża rajd drogami dojazdowymi, wożąc od biwaku do biwaku wszystko co niezbędne do naprawienia quada.Robert Anioł - kierowca campera, w którym Sonik śpi między odcinkami specjalnymi. Ma również zacięcie techniczne, więc często pomaga mechanikom.

Julian Villarubia - hiszpański motocyklista, który do tej pory jeździł z Rafałem jako pomoc na oesach. Tym razem Julian przede wszystkim będzie odpowiedzialny za przygotowanie roadbooka.

Jacek Bonecki - fotograf i operator, który na Rajd Dakar jeździ od kilkunastu lat. Odpowiada za dostarczanie zespołowi w Polsce ruchomych i statycznych "obrazków" z wyścigu.

Karolina Sołowow - odpowiedzialna za dostarczanie materiałów foto i wideo z biwaków. Pierwszy kontakt dla zespołu w Polsce.

Co Rafał Sonik osiągnie w Rajdzie Dakar 2015?