Rajd Dakar. Możemy liczyć nie tylko na Rafała Sonika, 15 Polaków na starcie

Quadowiec Rafał Sonik, kierowcy samochodów, motocykliści i kierowca ciężarówki wystartują 4 stycznia w Buenos Aires.
W Paryżu ogłoszone zostały listy startowe. Wśród 665 uczestników znalazło się 15 polskich nazwisk.

W klasie samochodów spore nadzieje wiązane są z Krzysztofem Hołowczycem, który w tym roku na metę dojechał jako szósty. W tej samej kategorii wystartują Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy przez zdecydowaną większość kariery prowadzili motocykle. Nie zabraknie również byłego skoczka narciarskiego Adama Małysza w duecie z Rafałem Martonem, którzy w ostatniej edycji zajęli 13. miejsce. Na trasie zobaczymy także krakowianina Piotra Beaupre z Jackiem Lisickim.

W wyjątkowo wymagającym rajdzie rywalizować będzie aż pięciu motocyklistów: Jakub Przygoński oraz debiutanci Jakub Piątek, Paweł Stasiczek, Michał Hernik oraz Maciej Berdysz. Przygońskiego w Rajdzie Dakar zobaczymy już po raz szósty. W tym roku zajął szóste miejsce. To najlepszy wynik polskiego motocyklisty w historii pustynnego klasyku.

Po pierwszą wygraną w Dakarze pojedzie krakowianin Rafał Sonik. Quadowiec już trzy razy stawał na podium. W 2013 r. był trzeci, w tym drugi. Teraz pierwszy?

W klasie ciężarówek Polskę reprezentować będą Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski, którego na starcie zobaczymy już po raz dziewiąty!

Tutaj znajdziecie wszystko o walce Rafała Sonika podczas Rajdu Dakar »

Rajd Dakar, Rafał Sonik

Co Rafał Sonik osiągnie w Rajdzie Dakar 2015?