Sport.pl

Rajdowiec Rafał Sonik z Honoris Gratia

W sobotę Rafał Sonik otrzymał od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznaczenie Honoris Gratia.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Honoris Gratia do odznaczenie przyznawane przez prezydenta Krakowa osobom zasłużonym dla miasta i jego mieszkańców. Rafał Sonik otrzymał ją nie tylko za godne reprezentowanie stolicy Małopolski w najtrudniejszych rajdach terenowych na arenie międzynarodowej, ale również za swoją działalność biznesową wspierającą rozwój Krakowa oraz zaangażowanie społeczne i wieloletnią współpracę ze Stowarzyszeniem Siemacha.

Do wręczenia odznaczenia doszło podczas Gali Stowarzyszenia Siemacha, kończącej rok pracy z młodzieżą w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Kielcach i Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości obok Rafała Sonika znalazł się również inny znany sportowiec - Marcin Gortat, który z rąk prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego otrzymał klucze do bram Krakowa.

Wśród osób, które wcześniej zostały wyróżnione Honoris Gratia są tak znakomite postacie Krakowa, jak kard. Franciszek Macharski, ks. Andrzej Augustyński, Jerzy Stuhr, Zbigniew Wodecki, Antoni Kawałko, czy Jerzy Vetulani. Rafał Sonik, by jeszcze mocniej podkreślić swoje związki z rodzinnym miastem, postanowił od sierpniowego Rajdu Brazylii występować z logiem Krakowa na swoim quadzie.

Więcej o: