Zachwyty szczypiornistów nad Tauron Areną Kraków. Michael Biegler: Chcemy czuć się w tej hali jak w domu

- Krakowska hala robi wielkie wrażenie - mówi Marcin Wichary, bramkarz reprezentacji Polski, która w piątek wygrała w Krakowie z Rumunią.
Facebook? » | A może Twitter? »

Polacy wygrali 27:24 w pierwszym meczu międzynarodowego turnieju towarzyskiego. - W pierwszej połowie było wiele dobrych momentów, ale długo czekaliśmy na efekty. Wypracowaliśmy wiele stuprocentowych szans i sami sobie byliśmy trochę winni. Po przerwie utrzymywaliśmy rywali na bezpieczny dystans. Końcowy wynik nie wygląda aż tak okazale z dwóch powodów: przeciwko tak agresywnej obronie musimy grać mniej nerwowo i bardziej drużynowo - mówi Michael Biegler, trener reprezentacji Polski.

W ten sposób przywitali się z Krakowem, gdzie w styczniu będą walczyć w mistrzostwach Europy. - To ważne, że w pierwszym meczu w krakowskiej hali odnieśliśmy zwycięstwo. To fantastyczny obiekt. Chciałbym, by moja drużyna jak najszybciej poczuła się tu jak w domu - dodaje trener.

Marcin Wichary, który został wybrany na najlepszego piłkarza piątkowego meczu, mówi: - Dziękuję kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery. Arena w Krakowie robi wielkie wrażenie. A co do meczu: wystarczy poprawić skutecznie i grać trochę spokojniej, abyśmy poczuli rytm.