Sport.pl

Prezes PZT: Turniej ATP lub WTA w Krakowie? Melodia przyszłości

- Mieliśmy obawy, czy kibice w Krakowie nie będą gwizdać na rosyjskie tenisistki, ale jestem dla nich pełen podziwu. Zastanawialiśmy się, czy udałoby się tu zorganizować duży turniej WTA lub ATP - mówi Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jarosław K. Kowal: Kraków zdał egzamin?

Jacek Muzolf: Jak najbardziej. Szamił Tarpiszczew, szef rosyjskiej federacji, chwalił organizację. Prezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF [Francesco Ricci Bitti - przyp. red.], który zwykle nie jeździ na Puchar FED, też był zadowolony.

Jeszcze jakiś mecz w Krakowie się odbędzie?

- Wszystko zależy od władz miasta. Jeśli w Pucharze Davisa uda nam się awansować do fazy play-off grupy światowej, to najlepiej byłoby zagrać właśnie w Krakowie. Jak jeszcze można wykorzystać halę? Zastanawialiśmy się, czy udałoby się tu zorganizować duży turniej WTA i ATP, ale to były luźne rozmowy i melodia przyszłości. Jeśli nawet znalazłyby się pieniądze, to nie wszystko. Liczba turniejów w kalendarzu jest ograniczona i np. trzeba by było wykupić licencję od innego miasta, które z jakichś względów zgodziłoby się zrezygnować.

15 tys. kibiców na meczu tenisa? Kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia.

- Zadecydowały trzy czynniki. Po pierwsze, piękna hala. Po drugie, publiczność spragniona wielkiego sportu, bo w Krakowie niektórzy chyba jeszcze czują niedosyt, że pod Wawelem nie rozegrano żadnych meczów Euro 2012. Po trzecie, obecność Agnieszki Radwańskiej i Marii Szarapowej. Kibice zobaczyli mecze na wysokim poziomie.

Nie było obawy, że zachowają się niewłaściwie?

- Wielkie ukłony dla nich! Ale obawy były. Zastanawialiśmy się, czy nie będzie jak na siatkarskich meczach Polski z Rosją, kiedy kibice gwizdali. Jestem jednak pełen podziwu. Może nasza dyscyplina ma to do siebie, że fani skupiają się na sporcie, a nie polityce? Z drugiej strony Puchar Federacji czy Puchar Davisa rządzą się swoimi prawami. Nie jest jak na innych turniejach - tu np. jest przyzwolenie, by klaskać po błędach przeciwników.

Była szansa na lepszy wynik?

- Wierzyłem w zwycięstwo. O tym, że Szarapowa zagra dobrze, wiedzieliśmy. Ale formą Swietłany Kuzniecowej byliśmy zaskoczeni. Ten mecz oglądałem z prezesem ITF, który oczy ze zdziwienia przecierał w czasie pierwszego seta. Kiedy Rosjanka zaczęła zawodzić w drugim, stwierdził, że wszystko się odmieni. A Kuzniecowa w przerwie podobno wzięła prysznic i wróciła do gry. Może gdyby Agnieszka z nią wygrała, jej mecz z Szarapową też potoczyłby się inaczej? To przecież też jest tenisistką do pokonania. Może też tak liczna publiczność nie zawsze służy gospodarzom? Każdy chce się pokazać w swoim mieście, a wtedy może poczuć się przytłoczony i ręka zadrży.

Zdjęcie K-Swiss Koszulka Tenisowa Damska Game Campsleeve 190062-644 Zdjęcie Nike Spódniczka Tenisowa Damska Slam Skirt 523535-460 Zdjęcie Tecno Pro Spodenki Dibba W 211823
K-Swiss Koszulka Tenisowa D... Nike Spódniczka Tenisowa Da... Tecno Pro Spodenki Dibba W ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (16)
Prezes PZT: Turniej ATP lub WTA w Krakowie? Melodia przyszłości
Zaloguj się
 • lubat

  Oceniono 52 razy 40

  Rzeczywiście niesamowity sukces! Polscy kibice zachowali się jak kibice, a nie jak małpy!

 • Paweł Albert

  Oceniono 57 razy 33

  Z forum FB AR: "Skończ z kolejnymi reklamami tylko wez się do ciężkiej pracy, bo na razie to jesteś przykładem niewykorzystanego potencjału i braku mentalności -zwycięzcy".

  Odwrotnie,
  Agnieszka ma najlepszą mentalność zwycięzcy w polskim tenisie, zawsze walczy o zwycięstwo ( jako reguła) i jedną z najlepszych w polskim sporcie, jest wzorem do naśladowania pod tym względem i dlatego ma tyle zwycięstw - a to że większość tego nie dostrzega, bo jest introwertyczką, która nie okazuje wielkich emocji na korcie i walczy spokojem, koncentracją, sposobem to osobna sprawa - i to w tak konkurencyjnej na całym świecie dyscyplinie sportu jak tenis, w której niedawno w ogóle się nie liczyliśmy, zobacz gdzie są i co osiągają pozostałe Polki, i bardzo dobrze wykorzystuje swój potencjał - to raczej Polacy z powodu swoich narodowych kompleksów i wynikających z nich mocarstwowych ambicji spodziewają się wymagają wręcz żądają cudów na podwójnym kiju - bo jak na swoje warunki, jak na to że wywodzi się z kraju bez tradycji tenisowych, jak na to jak w Polsce jest opluwana i dołowana, to odniosła dużo więcej sukcesów niż ktokolwiek mógł się po niej spodziewać - ale roszczeniowych polskich malkontentów nic nigdy nie zadowoli, bo im więcej sukcesów, tym oni więcej ich pożądają ( szkoda że nie od siebie) i usprawiedliwiają to tym że ich apetyt rośnie w miarę jedzenia, i zawsze znajdą masę powodów do krytykanctwa, marudzenia, dołowania, bo taką mają naturę - a do tego polscy eksperci przez lata wyszydzali jej i jej Papy aspiracje awansu do top 5, szydzili z tego i już wszyscy o tym zapomnieli, nikt tyle w Polsce nie osiągnął co Agnieszka, a nie jedna miała lepsze warunki, jest najlepszą polską tenisistką w historii, a sportowców przede wszystkim mierzy się miarą swojego kraju, bo każdy kraj stwarza inne możliwości, a reklamy są nieodzowną częścią zawodowego sportu, dotyczą wszystkich znanych tenisistów, są też miarą ich sukcesów, a mistrzynią reklam w tenisie jest właśnie Szarapowa, a Ty jesteś wybacz moją prawdę o Tobie 1) typowym polskim zawistnikiem, bo ktoś sporo zarabia na reklamach, a Ty nie ( chyba że to czysta głupota i narzekasz na reklamy bo to dobry pretekst do narzekań) i do tego jesteś wybacz mi moją prawdę kibolem od samych zwycięstw z zerową nikczemną odpornością na cudze porażki, a może dla odmiany sam coś wygrasz, pokaż nam szyderco co Ty potrafisz, nie wymagaj tylko cudów od innych, a może tylko potrafisz wieszać psy na najlepszych polskich sportowcach i na najlepszej w historii polskiej tenisistce, bo nie jest doskonała, bo nikt nie jest, i wszystkiego nie wygrywa. To przez całe rzesze takich jak Ty wybacz mi moja prawdę sport polski leży od wielu lat na łopatkach, to wy go n nich trzymacie i ma małe widoki że się z nich kiedykolwiek podniesie.

  Na koniec proste pytanie. Jak Agnieszka najlepsza polska tenisistka w historii nie wykorzystuje swojego potencjału to kto inny wykorzystuje?, a trzeba pamiętać jak trudno o sukcesy w tenisie jeszcze w takim kraju jak nasz.

 • algreg

  Oceniono 37 razy 29

  Szarapowa jest po prostu piękną kobietą

 • zagraniczny-online

  Oceniono 8 razy 8

  Rosjanki to my lubimy , i polityka nic tu nie zmieni ... :-))

 • jacutin

  Oceniono 7 razy 3

  W Krakowie spragnieni wielkiego sportu: To fakt, do niedawna pozostawało tylko d_manie na Kopiec Kościuszki i to w oparach smogu. Żałosne....

 • cromio

  Oceniono 35 razy -19

  A ja zaczynam się zastanawiać, czy jednak - mimo obowiązującej dotąd filozofii, że sport i kultura powinny być wyłączone z polityki - nie należy zacząć bojkotować rosyjskich sportowców i ludzi kultury. Może to jest na sposób na to, żeby do coraz szerszych kręgów rosyjskiego społeczeństwa zaczęła docierać wiedza o tym, jak zbrodnicze są władze Rosji i że świat ma tego dosyć.
  Jak do tej pory oddzielania sportu od polityki doprowadziło do tego, że i w Moskwie i w Soczi, podobnie jak w 1938 roku w Berlinie, organizatorzy zrobili w show polityczno-ideologiczny a sportowcy byli tylko marionetkami. No i jeszcze federacje sportowe oraz MKOl zarobiły krocie. To naprawdę nie o to chodzi w sporcie i w kulturze. Te dziedziny życia winny nieśc przesłanie pokoju a nie zbrodni i korupcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX