Prezes PZT: Turniej ATP lub WTA w Krakowie? Melodia przyszłości

- Mieliśmy obawy, czy kibice w Krakowie nie będą gwizdać na rosyjskie tenisistki, ale jestem dla nich pełen podziwu. Zastanawialiśmy się, czy udałoby się tu zorganizować duży turniej WTA lub ATP - mówi Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jarosław K. Kowal: Kraków zdał egzamin?

Jacek Muzolf: Jak najbardziej. Szamił Tarpiszczew, szef rosyjskiej federacji, chwalił organizację. Prezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF [Francesco Ricci Bitti - przyp. red.], który zwykle nie jeździ na Puchar FED, też był zadowolony.

Jeszcze jakiś mecz w Krakowie się odbędzie?

- Wszystko zależy od władz miasta. Jeśli w Pucharze Davisa uda nam się awansować do fazy play-off grupy światowej, to najlepiej byłoby zagrać właśnie w Krakowie. Jak jeszcze można wykorzystać halę? Zastanawialiśmy się, czy udałoby się tu zorganizować duży turniej WTA i ATP, ale to były luźne rozmowy i melodia przyszłości. Jeśli nawet znalazłyby się pieniądze, to nie wszystko. Liczba turniejów w kalendarzu jest ograniczona i np. trzeba by było wykupić licencję od innego miasta, które z jakichś względów zgodziłoby się zrezygnować.

15 tys. kibiców na meczu tenisa? Kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia.

- Zadecydowały trzy czynniki. Po pierwsze, piękna hala. Po drugie, publiczność spragniona wielkiego sportu, bo w Krakowie niektórzy chyba jeszcze czują niedosyt, że pod Wawelem nie rozegrano żadnych meczów Euro 2012. Po trzecie, obecność Agnieszki Radwańskiej i Marii Szarapowej. Kibice zobaczyli mecze na wysokim poziomie.

Nie było obawy, że zachowają się niewłaściwie?

- Wielkie ukłony dla nich! Ale obawy były. Zastanawialiśmy się, czy nie będzie jak na siatkarskich meczach Polski z Rosją, kiedy kibice gwizdali. Jestem jednak pełen podziwu. Może nasza dyscyplina ma to do siebie, że fani skupiają się na sporcie, a nie polityce? Z drugiej strony Puchar Federacji czy Puchar Davisa rządzą się swoimi prawami. Nie jest jak na innych turniejach - tu np. jest przyzwolenie, by klaskać po błędach przeciwników.

Była szansa na lepszy wynik?

- Wierzyłem w zwycięstwo. O tym, że Szarapowa zagra dobrze, wiedzieliśmy. Ale formą Swietłany Kuzniecowej byliśmy zaskoczeni. Ten mecz oglądałem z prezesem ITF, który oczy ze zdziwienia przecierał w czasie pierwszego seta. Kiedy Rosjanka zaczęła zawodzić w drugim, stwierdził, że wszystko się odmieni. A Kuzniecowa w przerwie podobno wzięła prysznic i wróciła do gry. Może gdyby Agnieszka z nią wygrała, jej mecz z Szarapową też potoczyłby się inaczej? To przecież też jest tenisistką do pokonania. Może też tak liczna publiczność nie zawsze służy gospodarzom? Każdy chce się pokazać w swoim mieście, a wtedy może poczuć się przytłoczony i ręka zadrży.

Zdjęcie K-Swiss Koszulka Tenisowa Damska Game Campsleeve 190062-644 Zdjęcie Nike Spódniczka Tenisowa Damska Slam Skirt 523535-460 Zdjęcie Tecno Pro Spodenki Dibba W 211823
K-Swiss Koszulka Tenisowa D... Nike Spódniczka Tenisowa Da... Tecno Pro Spodenki Dibba W ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info