Losowanie układu gier Pucharu Federacji. "Atmosfera jest tu wyjątkowa" [ZDJĘCIA]

W piątek odbyło się losowanie układu gier meczu Polska - Rosja w tenisowym Pucharze Federacji. - Macie piękną arenę - mówił Francesco Ricci Bitti, prezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

- Cieszę się, że tu jestem. Moja wizyta jest wyrazem szacunku dla dwóch świetnych zespołów. Rosja to wielokrotny triumfator tych rozgrywek, a Polska właśnie awansowała do elity. Macie tu piękną arenę, która najprawdopodobniej będzie wypełniona po brzegi. Zapowiada się drugi wynik pod względem frekwencji w historii Pucharu Federacji - mówił Ricci Bitti.

Chwalił też Kraków. - To ciepłe, zabytkowe, uniwersyteckie miasto z wyjątkową atmosferą. Cieszę się, że będę mógł brać w tym udział - podkreślił prezes ITF.

Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, przekonywała, że rozpiera ją duma. - Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy być partnerem w organizacji tej imprezy. To gigantyczne wydarzenie. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że w końcu w naszym mieście będziemy mogli zobaczyć Agnieszkę i Urszulę, z których jesteśmy dumni i które są najlepszymi ambasadorkami Krakowa - mówiła Sroka i po angielsku dziękowała prezesowi ITF.

Rywalizację Polski z Rosją w sobotę rozpocznie mecz Agnieszki Radwańskiej ze Swietłaną Kuzniecową (więcej TUTAJ)