Sport.pl

Tauron Arena Kraków z wielkiego lodowiska zmienia się w tenisowy kort [WIDEO]

Już 7-8 lutego w Tauron Arenie Kraków odbędzie się mecz Polska-Rosja w Pucharze Federacji. Organizatorzy przygotowują halę do tego wydarzenia.
Facebook? » | A może Twitter? »


Tauron Arena Kraków to największa hala sportowo-widowiskowa w Polsce. Jest też niezwykle funkcjonalna, bo odbywają się w niej koncerty, duże wydarzenia sportowe, ale także funkcjonuje rekreacyjne lodowisko.

Tegoroczne było otwarte do 25 stycznia. Od tego czasu organizatorzy demontowali lodowisko, a teraz powoli rozkładają kort tenisowy. 7 lutego wszystko ma być już dopięte na ostatni guzik.

W tej chwili organizatorzy mieli dużo czasu na odpowiednie przygotowanie hali. Trudniej będzie w kwietniu, bo tuż przed mistrzostwami świata w hokeju na lodzie dywizji I A (19-25 kwietnia) odbędzie się koncert Robbiego Williamsa (17 kwietnia). Wówczas administratorzy obiektu będą mieli do dyspozycji niecałe 48 godzin. Jak czytamy na oficjalnej stronie Tauron Areny Kraków, nie powinno stanowić to jednak żadnego problemu: "Przez większą część roku w hali może działać stałe lodowisko. Już w ciągu kilku godzin - za pomocą paneli izolacyjnych i odpowiedniej nawierzchni - arenę można zmienić w miejsce rozgrywek innych dyscyplin".

A jak sytuacja wygląda w innych tego typu obiektach? Ciekawy film przygotowali operatorzy hali Dom Sportu w Zagrzebiu, którzy pokazują, jak wielkie lodowisko zmienia się w kort tenisowy. To analogiczna sytuacja do tej w Krakowie. W dodatku w filmie widać (w prawym górnym rogu) halę w Bostonie, gdzie tego typu operacja trwa zaledwie sześć godzin. W Zagrzebiu przygotowywano obiekt około tygodnia.Więcej o:
Komentarze (1)
Tauron Arena Kraków z wielkiego lodowiska zmienia się w tenisowy kort [WIDEO]
Zaloguj się
 • brann71

  Oceniono 2 razy 0

  -Po Australian Open
  Zwycięzcą Australian Open 2015 został faworyt, światowy nr 1 – Novak Djokovic. Niby żadna niespodzianka, ale jednak trochę tak. Półfinał przeciwko Wawrince Novak zagrał nierówno, wyglądał momentami na zmęczonego/zdekoncentrowanego/zdenerwowanego – niepotrzebne skreślić . Andy Murray do półfinału włącznie zagrał natomiast bardzo równo i bardzo dobrze. Świetnie przygotowany kondycyjnie, z nowym błyskiem w oku i głodny sukcesu miał mocno stawić czoła mistrzowi i, jak wielu prognozowało, nawet wygrać finał. Po prostu nie pokazał żadnych słabości w trakcie turnieju.
  W pierwszym secie dostaliśmy „walutę za pieniądze” – obaj panowie grali na najwyższym poziomie, nawet kilkunasto-uderzeniowe wymiany kończyły się często bezpośrednio wygrywającą piłką, a nie skuchą. Mieliśmy okazję obejrzeć skróty, smecze, volleye, slicy, potężne drivy, asy – słowem cały repertuar mistrzów. Jednak chwila dekoncentracji kosztowała .....

  czytaj dalej na odyseja1948.wordpress.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX