Gala UFC Night w Kraków Arenie! Jan Błachowicz bohaterem wieczoru!

To już pewne - największa federacja mieszanych sztuk walki na świecie po raz pierwszy zawita do Polski. W kwietniu zorganizuje galę w Kraków Arenie, a w walce wieczoru wystąpi legendarny Mirko "CroCop" Filipović. Polskim bohaterem będzie jednak Jan Błachowicz.
Facebook? » | A może Twitter? »


Informację potwierdził w piątek sam Jan Błachowicz, najlepszy polski zawodnik tej federacji. - Miło mi powiedzieć, że UFC Night odbędzie się w Polsce - w pięknej Kraków Arenie. To wielki moment dla mnie, dla mojego kraju i rozwoju MMA w Polsce - przyznał Błachowicz.

Od kilku miesięcy było wiadomo, że Ultimate Fighting Championship chce wejść na polski rynek. Podczas konferencji prasowej w listopadzie ubiegłego roku organizacja przyznała to oficjalnie. Od razu rozgorzały dyskusje, gdzie miałaby się odbyć gala największej federacji na świecie. Początkowo duże szanse dawano trójmiejskiej Ergo Arenie, ale ostatecznie wybór padł na największą halę widowiskowo-sportową w Polsce.

- Polska kocha MMA, więc nie muszę was zbyt bardzo zachęcać. Po prostu przyjdźcie - dodał Błachowicz, który w czyżyńskiej hali zmierzy się z Jimim Minuwą.

Na kibiców mieszanych sztuk walki w Kraków Arenie czeka prawdziwa gratka. Wydarzeniem wieczoru będzie powrót do oktagonu po trzyletniej przerwie Mirko "CroCopa" Filipovicia, legendy MMA. W głównej walce zmierzy się z Gabrielem Gonzagą. Oprócz Błachowicza można się spodziewać innych Polaków. Rozmowy z nimi mają być prowadzone w przyszłym tygodniu.

Kraków staje się więc w ostatnim czasie najważniejszym miejscem na mapie mieszanych sztuk walki w Polsce. W grudniu w czyżyńskiej hali odbyło się KSW 29 m.in. z Mariuszem Pudzianowskim, Mamedem Chalidowem czy Pawłem Nastulą.

UFC od jakiegoś czasu wychodzi poza granice Stanów Zjednoczonych. Organizuje gale w Szwecji, Niemczech i Anglii. Poza Polską planuje także imprezy w Rosji i Holandii.

To największa organizacja na świecie, która zrzesza ponad 600 najlepszych zawodniczek i zawodników. Działalność zaczynała w 1993 roku. Przez długi czas nie mogła przebić popularnością japońskiej Pride. W 2007 roku właściciele UFC wchłonęli jednak największych konkurentów, przez co bezsprzecznie stali się największą federacją mieszanych sztuk walki na świecie.

W UFC występuje ośmioro Polaków. Jako pierwszy szlak przetarł krakowianin Tomasz Drwal. W latach 2007-2010 wystąpił w sześciu walkach - ma na koncie trzy zwycięstwa i trzy porażki.

Obecnie najwyżej stoją notowania Błachowicza, który będzie gwiazdą wieczoru krakowskiej gali. Coraz popularniejsza staje się też Joanna Jędrzejczyk, ale pod Wawelem nie wystąpi, bo ma już zaplanowaną walkę o pas. Z kolei Piotr Hallmann jest zawieszony za doping. Pozostali Polacy w UFC to Marcin Bandel, Paweł Pawlak, Daniel Omielańczuk, Łukasz Sajewski i Krzysztof Jotko.

ARTUR SZPILKA, CZYLI ŁOBUZ, WIĘZIEŃ, CELEBRYTA [REPORTAŻ]


Kto będzie największym bohaterem podczas kwietniowej gali?