Puchar Polski w hokeju na lodzie. Comarch Cracovia nie obroni trofeum. Porażka z Ciarko Sanok

Ciarko Sanok spotka się z GKS Tychy w niedzielnym (godz. 18.30, relacja na krakow.sport.pl) finale Pucharu Polski w Kraków Arenie. W półfinale Comarch Cracovia przegrała z mistrzami Polski 2:3, a tyszanie rozgromili JKH GKS Jastrzębie 6:1.
Facebook? » | A może Twitter? »

W wielkim finale zagrają najbardziej utytułowane zespoły turnieju w Krakowie. GKS zdobył to trofeum pięć razy w swojej historii, a Ciarko - dwa. Cracovia nie obroni więc pucharu zdobytego przed rokiem. W półfinale przegrała z sanoczanami, od których lepsza była w ostatniej edycji.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka dobrze rozpoczęli mecz. W pierwszej tercji zagrali pressingiem i prowadzili po bramce Marka Wróbla, dla którego był to debiut w Cracovii. W drugiej części meczu Ciarko zaczęło dochodzić do głosu i zdobyło dwie bramki. Krakowianie także mieli swoje szanse, ale nie potrafili pokonać bramkarza mistrzów Polski.

Na początku trzeciej tercji znów był remis, ale ostatnie słowo należało do sanoczan, którzy wygrali 3:2.

Szczegółowa relacja ze spotkania >>>

Pierwszy półfinał nie był tak emocjonujący, bo w 1. i 2. minucie tyszanie ustawili sobie mecz i do końca ich wygrana nie była zagrożona. Powoli mogli myśleć o niedzielnym finale i szanować siły właśnie na najważniejsze spotkanie. Nie przeszkodziło im to jednak w strzelaniu kolejnych bramek.

Szczegółowa relacja z tego spotkania >>>

Na półfinały kibice kupili wszystkie dostępne bilety (12 700), ale na początku pierwszego sobotniego meczu w Kraków Arenie nie było tłumów. Organizatorzy spodziewali się, że hala wypełni się na mecz Cracovii z Ciarko i tak właśnie było.

Mecz obserwowali m.in. Jacek Płachta, trener reprezentacji hokeistów, oraz Franciszek Smuda, szkoleniowiec piłkarzy Wisły Kraków.

Niestety, dali o sobie znać kibole, którzy w trakcie spotkań śpiewali chamskie przyśpiewki.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:6

Tercje: 0:2, 0:3, 1:1.

Bramki: Steber (54.) - Sokół (1.), Mojżis (2.), Woźnica (28., 52.), Bagiński (28.), Guzik (40.).

Comarch Cracovia - Ciarko Sanok 2:3

Tercje: 1:0, 0:2, 1:1.

Bramki: Wróbel (15.), Pasiut (41.) - Danton (32.), Kostecki (38.), Vozdecky (45.).