Snow Eagle Challenge w Kraków Arenie. Czyli w zasadzie co?

Zimowy projekt Snow Eagle Challenge staje się coraz bardziej popularny. Do projektu włączył się także Polski Związek Hokeja na Lodzie. Podczas trwającego turnieju finałowego Pucharu Polski w hokeju na lodzie strzelcy pierwszych bramek dla swoich drużyn świętować je będą specjalną ?cieszynką? - zainscenizują wykonanie orła na śniegu.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Ponadto blisko 300 chłopców i dziewczynek (domy dziecka, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, szkoły z powiatów usytuowanych wokół Krakowa) zobaczy w Kraków Arenie hokejowe mecze.

Celem Snow Eagle Challenge jest zwrócenie powszechnej uwagi na kondycję fizyczną przeciętnego dziecka. Na jego wady postawy, malejącą aktywność sportową oraz rosnące uzależnienie od gier i internetu. Snow Eagle Challenge ma jednocześnie - za przykładem idącym wprost od sportowców - zmobilizować dzieci i młodzież do ruchu i rywalizacji.

- Chcemy media społecznościowe i internet, w których dzieci i młodzież "tak dobrze się czują", spędzając coraz więcej czasu, wykorzystać niejako przeciw nim, w słusznej sprawie, z korzyścią dla nich samych. Niech zarażają się wzajemnie aktywnością fizyczną, zabawą i uśmiechem na świeżym powietrzu - mówi Dariusz Mróz z fundacji Sportowcy Dzieciom.

Projekt narodził się w Polsce. - Niech Snow Eagle Challenge wymknie się z naszych granic i poszybuje ze swoim przesłaniem w najodleglejsze zakątki świata. Niech mówią na świecie, że "to z Polski" - kończy Mróz.