Sport.pl

Błyskawiczne zwycięstwo Mańkowskiego. Najmłodszy mistrz w historii KSW zachował pas!

Borys Mańkowski pokonał Dawida Zawadę w jednej z walk wieczoru w Kraków Arenie. Niemiec z polskimi korzeniami poddał się, a Polak zatrzymał pas.
Facebook? » | A może Twitter? »


Obaj dosłownie w ostatniej chwili dowiedzieli się, że mają walczyć na KSW 29 w Kraków Arenie. Mańkowski bronił mistrzowskiego pasa (jest najmłodszym mistrzem w historii federacji), a dla Zawady miał to być pojedynek życia, bo nigdy wcześniej nie mierzył się z rywalem takiej rangi.

Niemiec z polskimi korzeniami jako ostatni ze wszystkich bohaterów sobotniej gali przyjechał pod Wawel. Jak tłumaczyli organizatorzy, zatrzymała go... mgła. Do pojedynku miał być za to lepiej przygotowany.

Faworytem tego starcia był Mańkowski. Choć obaj są bardzo młodzi (Polak ma 25 lat, Niemiec - 24), to doświadczenie było po stronie zawodnika z Poznania. Początek walki potwierdził przewidywania ekspertów.

Tylko ponad minutę trwał ten pojedynek. Polak natychmiast sprowadził Niemca do parteru, a tam błyskawicznie zrealizował swój plan taktyczny. Mańkowski zastosował duszenie trójkątne, a po kilku sekundach Zawada odklepał. 16. zwycięstwo w karierze zanotował Polak, który był zdecydowanie lepszy.

Mańkowski dzięki temu zwycięstwu utrzymał pas federacji KSW.

REWELACYJNA GALA BOKSU W KRAKÓW ARENIE! NIESPODZIANKI!


Więcej o: