Po wygraną w klatce! Czyli czas na MMA w Krakowie

W sobotę w Kraków Arenie odbędzie się gala Konfrontacja Sztuk Walki 29. W piątek odbyło się ważenie zawodników. Gdy na wadze stanął Mariusz Pudzianowski, sędzia odczytał - 120,6 kg. Nastula był ponad 12 kg lżejszy. - Jestem zadowolony z wagi, ale w klatce wszystko może się zdarzyć. Mam duży szacunek do przeciwnika - podkreśla Pudzianowski.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Zanim pojawili się ci najwięksi, wcześniej doszło do dwóch kontrowersyjnych sytuacji. Czarnogórzec Vaso Bakocević nie zapanował nad emocjami i uderzył Artura Sowińskiego. Doszło do przepychanki, a rozdzielili ich dopiero organizatorzy. Czarnogórzec przekroczył też limit wagowy i 30 proc. jego gaży trafi na konto rywala. Później Jay Silva chciał sprowokować Piotra Strusa i przy jego twarzy wyprostował środkowy palec. Polak pozostał jednak niewzruszony. Jako ostatni na wagę wyszli Brett Cooper i Mamed Chalidow, którzy zmierzą się w walce wieczoru. Co Czeczen walczący w Polsce zobaczył w oczach rywala? - Nie szukam niczego w oczach. W sobotę w klatce będę szukał za to zwycięstwa - zapewnił.

Na trybunach w Kraków Arenie będzie ponad 16,5 tys. kibiców. Krakowski obiekt pobije więc kolejny rekord, bo jeszcze nigdy mieszanych sztuk walki w Polsce nie oglądało na żywo tylu fanów.

Bramy zostaną otwarte o godz. 17. Pierwsi zawodnicy wejdą do klatki o godz. 20.

UWAŻASZ, ŻE WIESZ WSZYSTKO O KRAKOWSKIM SPORCIE? SPRAWDŹ SIĘ!

Które sportowe wydarzenie w Kraków Arenie oceniasz najwyżej?