Oficjalnie: Finał Pucharu Polski w Kraków Arenie

To już pewne. Polski Związek Hokeja na Lodzie porozumiał się z administratorami Kraków Areny i turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w czyżyńskiej hali.
Facebook? » | A może Twitter? »


W ostatni weekend grudnia w największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce cztery zespoły powalczą o Puchar Polski. Tytułu broni Comarch Cracovia, która co prawda jeszcze nie ma pewnego awansu, ale w pierwszym meczu barażowym pokonała Stoczniowiec Gdańsk aż 9:1 i jest niemal pewne, że wystąpi w turnieju. Oprócz niej o trofeum powalczą Ciarko Sanok, JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy.

PZHL od dłuższego czasu starał się o organizację turnieju właśnie w Kraków Arenie. To tu w kwietniu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa świata dywizji I A, a związek przed tak dużą imprezą chce przetestować obiekt.

Negocjacje PZHL z miastem trochę się przeciągały, ale ostatecznie osiągnięto porozumienie i podpisano umowę. - Chcemy, by Puchar Polski był próbą generalną przed MŚ. Dlatego uważamy to za dobry pomysł - przyznaje Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Tymczasem MŚ dywizji I A mają się odbyć 19-26 kwietnia 2015 roku. W Kraków Arenie wystąpią reprezentacje Polski, Japonii, Kazachstanu, Ukrainy, Węgier i Włoch.

REWELACYJNA GALA BOKSU W KRAKÓW ARENIE! PIĘKNE KOBIETY!


Które sportowe wydarzenie w Kraków Arenie oceniasz najwyżej?