Hokejowe mistrzostwa świata w Kraków Arenie za 14 mln zł

Budżet hokejowych mistrzostw świata dywizji 1A w Kraków Arenie ma się zamknąć w kwocie 14 mln zł. Turniej zostanie rozegrany w kwietniu przyszłego roku.
Facebook? » | A może Twitter? »


Od 19 do 26 kwietnia 2015 roku w Kraków Arenie odbędą się MŚ dywizji 1A. Czasu zostało mało i Polski Związek Hokeja na Lodzie stara się dopiąć wszystkie szczegóły jak najszybciej. W poniedziałek prezes Dawid Chwałka spotkał się w Krakowie z działaczami i dziennikarzami i przedstawił budżet turnieju. Chce, by zamknął się w 14 mln zł.

- Nie zadłużymy związku. Jesteśmy gotowi na wariant oszczędnościowy, oczywiście nie kosztem sportowym. Związkowi zależy na pełnej hali, a nie pełnej kasie. Nie chcemy za wszelką cenę zarabiać na MŚ, tylko wykorzystać je jako okazję do zachęcenia kibiców do oglądania hokeja, a firmy do promowania się dzięki niemu - tłumaczy Chwałka w serwisie Interia.pl.

Jak na razie prezes PZHL optymistycznie podchodzi do współpracy z kilkoma podmiotami. Chce zacząć długofalową relację z Krakowem, ale rozmawiał też z "kilkudziesięcioma firmami", które są chętne, by promować MŚ. - Bilety na pewno nie będą drogie, a transmisji telewizyjnych nie zamierzamy kodować. Mają być w paśmie ogólnodostępnym. Chcielibyśmy, aby mecze reprezentacji Polski transmitowane były w TVP2, bo TVP Sport nie jest dostępny dla każdego - dodaje.

Sprawę organizacji mistrzostw skomplikował trochę koncert Robbiego Williamsa w czyżyńskiej hali, który ma się odbyć 17 kwietnia. W związku z tym rozpoczęcie przesunięto z 18 na 19 kwietnia. Czy organizatorzy zdążą doprowadzić halę do odpowiedniego stanu? - Nie będziemy mrozić lodu po koncercie, bo byłoby to samobójstwo - przyznaje Radomir Szaraniec z komitetu organizacyjnego mistrzostw. - Tafla zostanie zamrożona wcześniej, a następnie specjalnie zabezpieczona przez firmę, która ma w tym zakresie odpowiednie doświadczenie.

Jest też szansa, że w Kraków Arenie odbędzie się towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski i Włoch jeszcze przed MŚ (19 lub 20 grudnia). W ostatnim tygodniu grudnia miałby tam zostać rozegrany finał Pucharu Polski.

PIĘKNE CHEERLEADERKI W KRAKÓW ARENIE!