Kraków Arena. Niemal pewny Puchar Polski w hokeju na lodzie

- Jesteśmy w stałym kontakcie z administratorami Kraków Areny i w połowie listopada powinny zostać ogłoszone oficjalne ustalenia - tłumaczy Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Facebook? » | A może Twitter? »


- Chcemy, by finał Pucharu Polski był próbą generalną Kraków Areny przed mistrzostwami świata dywizji I A. Warto sprawdzić, jak wszystko funkcjonuje, by później nie było problemów. Dlatego hala w Czyżynach jest naszym priorytetem - tłumaczy Dawid Chwałka w rozmowie z krakow.sport.pl.

Zagadką pozostaje finansowanie Pucharu Polski. Chwałka przekonuje, że Polski Związek Hokeja będzie do spółki z Krakowem partycypował w kosztach. - Prawdopodobnie samorząd pokryje koszty wynajęcia hali, a my sprawy organizacyjne i promocję. Oczywiście szukamy też sponsora, który objąłby patronatem tę imprezę - dodaje.

Puchar Polski miałby się odbyć 27-28 grudnia. Zagrają w nim trzy najlepsze drużyny ligi po dwóch rundach. Dodatkowo wystąpi też zespół, który rozegra baraż ze Stoczniowcem Gdańsk.

Hokejowe mistrzostwa świata odbędą się 19-26 kwietnia 2015 r. Oprócz reprezentacji Polski wystąpią: Japonia, Kazachstan, Ukraina, Węgry i Włochy.