Sport.pl

Polsat Boxing Night. Fiodor Łapin: Tomasz Adamek jest przez nas rozpracowany, choć...

8 listopada w Kraków Arenie Artur Szpilka zmierzy się z Tomaszem Adamkiem w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night. - Wydaje mi się, że ustaliliśmy odpowiednią taktykę - mówi Fiodor Łapin, trener pięściarza z Wieliczki.
Facebook? » | A może Twitter? »


Łukasz Szpyrka: Do gali w Kraków Arenie przygotowywał pan jednocześnie Artura Szpilkę, Grzegorza Proksę i Dawida Kosteckiego. Ciężko było dzielić czas między tych zawodników?

Fiodor Łapin: Nie było łatwo, tym bardziej że walczymy z zawodnikami, którzy mają cały sztab tylko dla siebie dostępny przez 24 godziny na dobę. My takiego komfortu nie mieliśmy, ale tak u nas jest cały czas i na wyniki nie narzekamy. Są pewne trudności, ale jest jak jest i trzeba to zaakceptować. Organizatorzy poszli nam na rękę i po walce Grzegorza Proksy mam przerwę, by pomóc w przygotowaniach Arturowi Szpilce. Pomiędzy starciem Dawida Kosteckiego a Grześkiem jednak ten czas jest bardzo krótki.

Który z pana podopiecznych był najbardziej zdeterminowany podczas przygotowań?

- Zdecydowanie Artur. To wynika z jego charakteru, chęci udowodnienia wielkich ambicji. Niesamowicie pracował.

Pozytywnie pana zaskoczył w okresie przygotowawczym?

- Ciężko mnie zaskoczyć pozytywnie. Wszyscy pracują, ale tak powinno być cały czas. To jest bardziej satysfakcja, zadowolenie, że się nie zniechęcają i możemy sobie pomóc.

Szpilka pokona Adamka?

- Nigdy nie mówię takich rzeczy przed walkami. Niech zwycięży lepszy.

Ale na pewno liczy pan na komplet zwycięstw w sobotę.

- Tak, ale to jest boks, każda walka wygląda inaczej. Są niespodzianki, sensacje. Są pojedynki, gdzie niekoniecznie lepszy wygrywa. Wszystko zobaczymy w sobotę. Zostało kilka dni i nie ma potrzeby przewidywać.

Rozpracowaliście Adamka na czynniki pierwsze?

- Prawie wszystkie walki Tomka są zarejestrowane. Można było je ściągnąć, zobaczyć i tak też robiliśmy. Jest przez nas rozpracowany i nie ma tajemnic. Zrobiliśmy wszystko, choć jego obóz pewnie będzie chciał coś wymyślić, by nas zaskoczyć. Ale wydaje nam się, że ustaliliśmy odpowiednią taktykę.

Jaką?

- Nie mogę zdradzić. W sobotę Artur pokaże to w ringu.Która walka w Kraków Arenie będzie najciekawsza?
Więcej o: