Kraków poparł starania Polski o MŚ w hokeju na lodzie

Na środowym posiedzeniu Rada Miasta Krakowa przyjęła rezolucję w sprawie poparcia działań o organizację w Krakowie mistrzostw świata w hokeju na lodzie dywizji IA.
Facebook? » | A może Twitter? »


W kwietniu 2015 roku Kraków Arena może gościć kolejną dużą imprezę sportową. W czyżyńskiej hali miałyby się odbyć mistrzostwa świata dywizji IA w hokeju na lodzie. Początkowo o organizację starały się Polska (Kraków) i Ukraina (Donieck). Na początku maja stosunkiem głosów 13-11 delegaci i członkowie zarządu IIHF zdecydowali, że hokejowe mistrzostwa świata odbędą się na wschodzie Ukrainy.

W sierpniu jednak ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną w tym kraju, władze ukraińskiej federacji wycofały swoją kandydaturę. Niedługo potem IIHF na oficjalnej stronie internetowej napisał: "Jedyną inną kandydaturą przedstawioną wcześniej była ta złożona przez Polskę, która ostatnio informowała w mediach, że będzie gotowa, by zorganizować imprezę, jeśli nie uda się to Ukrainie. Prawdopodobnym organizatorem będzie Kraków z nową Kraków Areną".

Jak się okazuje, starania polskiej federacji przypadły do gustu radnym Krakowa. Przyjęli oni rezolucję w sprawie działań PZHL. Oto jej treść:

"Do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie,

W sprawie poparcia działań Polskiego Związku Hokeja na Lodzie o organizację w Krakowie Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A.

Rada Miasta Krakowa zdecydowanie popiera działania Polskiego Związku Hokeja na Lodzie o organizację w Krakowie Mistrzostw Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie.

Kraków posiada wszelkie możliwości i doświadczenie, aby w bardzo przyjaznej atmosferze móc realizować takie zawody, a nowo otwarta Hala Sportowo-Widowiskowa Arena może służyć jako znakomite miejsce do przeprowadzenia tych zawodów".

Ostateczny wybór gospodarza przyszłorocznych MŚ dywizji I A zostanie dokonany 18-20 września podczas kongresu federacji na Teneryfie. Turniej miałby się odbyć w połowie kwietnia 2015 roku.

W MŚ dywizji I A oprócz reprezentacji Polski wezmą udział: Japonia, Kazachstan, Ukraina, Węgry i Włochy.PIĘKNE CHEERLEADERKI W KRAKÓW ARENIE!


Czy MŚ w hokeju w Kraków Arenie to dobry pomysł?