Wielka walka Polaków jednak w Krakowie? Decyzja za tydzień

- Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że gala Polsat Boxing Night odbędzie się 8 listopada w nowej hali w Krakowie - mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w telewizji Polsat.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

W Kraków Arenie 8 listopada miała się odbyć wielka gala bokserska z udziałem czołowych polskich pięściarzy, m.in. Artura Szpilki, Pawła Kołodzieja czy Mariusza Wacha. Po tym, gdy okazało się, że możliwa jest walka Szpilka - Tomasz Adamek w łódzkiej Atlas Arenie (trzy tygodnie wcześniej), gala stanęła pod znakiem zapytania.

Jeden z najważniejszych głosów w tej sprawie należy do telewizji Polsat. Zdaniem Kmity można połączyć obie imprezy, a gala mogłaby się odbyć w Kraków Arenie. - W walce wieczoru prawdopodobnie zobaczymy Tomasza Adamka i Artura Szpilkę. Za tydzień jednak będę miał więcej do powiedzenia i to już będzie wersja pewna i ostateczna - dodaje Kmita cytowany przez "polsatsport.pl".

Wcześniej mówiło się o możliwości skonfrontowania Adamka z pięściarzem zagranicznym. Teraz wydaje się, że to Szpilka będzie rywalem najbardziej doświadczonego polskiego boksera. - Bardzo zależy nam na zachowaniu polskiego charakteru gali i jeżeli dopniemy w ciągu tych kilku dni wszystko do końca, to walka Adamek - Szpilka zapowiada się bardzo atrakcyjnie i otwiera nowy rozdział w historii polskiego boksu zawodowego - podkreśla Kmita.