Walka Artur Szpilka - Tomasz Adamek w Kraków Arenie?

PRZEGLĄD PRASY. 8 lipca w Kraków Arenie miała się odbyć bokserska gala z udziałem czołowych polskich pięściarzy. Jeśli jednak trzy tygodnie wcześniej Artur Szpilka zmierzy się w Łodzi z Tomaszem Adamkiem, pomysł nie dojdzie do skutku. Rozwiązaniem jest połączenie imprez.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby podczas pierwszej tego typu imprezy bokserskiej w naszej hali zabrakło któregoś z czołowych polskich pięściarzy - podkreśla Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, w "Dzienniku Polskim".

Od dawna mówiono, że główną postacią gali w Krakowie ma być Szpilka. Ostatnio pięściarz obrał jednak inny kierunek. Coraz realniejszych kształtów nabiera walka z Adamkiem w Łodzi 18 października. Jeśli faktycznie Szpilka zdecydowałby się na ten pojedynek, nie zdążyłby się zregenerować na galę w Krakowie.

Rozwiązaniem jest połączenie obu wydarzeń. Do Krakowa mogłaby zostać przeniesiona walka wieczoru, jaką na pewno byłoby spotkanie Szpilki z Adamkiem. Wydaje się też, że decydujący głos będzie mieć telewizja Polsat, która realizuje najważniejsze krajowe wydarzenia pięściarskie. Ta prawdopodobnie jest za połączeniem obu imprez.

- Wariant połączenia gal jest jedną z opcji - nie ukrywa Piotr Werner, współpromotor boksera z Wieliczki.