Zachwyty nad Kraków Areną po meczu Polska - Brazylia. Ale krytyczne głosy też są

Większość internautów pisze: "Wreszcie Kraków się doczekał", "piękna arena", "super hala". Inni odpowiadają: "Może jest najnowocześniejsza, ale nie najpiękniejsza". Oto komentarze po sportowej inauguracji Kraków Areny.
W piątek Polska przy 15 tys. widzów pokonała w Czyżynach Brazylię 3:1. Było głośno, tłoczno i efektownie. Wcześniej tego typu wydarzenia omijały Kraków szerokim łukiem.

Przeglądnęliśmy komentarze czytelników krakow.sport.pl i krakow.gazeta.pl. Przeważają zachwyty.

*micha.ros5 pisze: "piękna arena. Kto był na meczu, ten to wie"

*iso_1: "fantastyczna hala! Wreszcie Kraków się doczekał!"

*jacek: "Super, teraz czekam na gościnny występ hokeistów NHL lub KHL"

*byh: "No i bardzo dobrze że jest.... a teraz chodniki, komunikacja, drogi, ścieżki rowerowe i parki"

Durszlak Arena?

Krytyczne głosy to rzadkość, choć też jest ich kilka. Np. Michał pisze: "Szkoda tylko, że zewnętrzny wygląd odbiega od projektu. Ale pewnie białych gładkich ścian nie dałoby się utrzymać w czystości"

Użytkownik szto_tawariszczi Kraków Arenę prześmiewczo nazywa "Durszlak Areną". I pisze: "Budżet przekroczony o 70 milionów i na dodatek nie dokończona elewacja - zostały te gołe rury. Ciekawe jak będą wyglądać za 5 lat, ciekawe ile będzie kosztować ich konserwacja anty-rdzewieniowa"

*macentos: "Super hala, super mecz, super drużyna... Ale żeby nie było, że nie ma na co narzekać: Postój pod M1 na sklepowym parkingu - cena w trakcie meczu - uwaga! - 50zł"

Awantura o ekran

*Gosc:czeresnik pisze: "Świetnie, że mamy wreszcie halę! Czy dorobimy się kiedyś elewacji na tej hali? Bo na razie to jest może największa, najnowocześniejsza, ale nie najpiękniejsza. Ekran jest średnio potrzebny. No i nie zapominajmy, że hala jest kolejną z inwestycji realizowanych przez ekipę Jacka Majchrowskiego, której nie udało się zakończyć w budżecie. Trzeba było dopłacić 30 milionów zł".

Odpowiada mu sm21: "Dawniej nic nie było i było źle. Teraz coś jest i dalej jest źle. Czy wam malkontentom coś w ogóle dogodzi? Ekran jest? Jest. Ale dalej źle, bo po co on jest (średnio potrzebny). Ja to proponuje ustawić naokoło tej hali wysokie ekrany, jak przy drogach, tak żeby jej nie było widać, i może wtedy będzie dobrze. W co wątpię, bo pewnie będzie za niski albo za wysoki.

W dyskusje włączyła się lika: "przecież nie chodzi o to że ekran jest niepotrzebny. Chodzi o to, że projekt był inny - z dużo większym i lepszym jakościowo ekranem. Spartolili ten element - zostało jak gołe rusztowanie z widoczną instalacją pod spodem. Dlaczego mielibyśmy udawać, że nie widzimy niedoróbstwa na elewacji? Poza tym hala super".