W końcu ruszy sprzedaż biletów na szlagierowy mecz Polska - Brazylia w Kraków Arenie

Polski Związek Piłki Siatkowej w komunikacie poinformował, że w poniedziałek 19 maja o godz. 16 rozpocznie się sprzedaż biletów na mecz Polska - Brazylia w Lidze Światowej, który zostanie rozegrany 20 czerwca w Krakowie.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

W komunikacie PZPS czytamy, że związek "zakończył dokumentowanie gotowości Kraków Areny do sprzedaży biletów na mecze siatkarskie".

I dalej: "Mimo niezakończenia montażu czterech trybun mobilnych, braku numeracji w dwóch oraz nieścisłościach w numeracji kilku sektorów - PZPS zdecydował o rozpoczęciu w poniedziałek 19 maja br. o 16.00 sprzedaży biletów na mecz Ligi Światowej Polska - Brazylia (mecz rozegrany zostanie 20 czerwca 2014 roku) na miejsca już prawidłowo oznaczone"

Natomiast w poniedziałek 26 maja wprowadzone zostaną do sprzedaży bilety na krakowskie mecze siatkarskich mistrzostw świata (mecze I rundy; 31 sierpnia - 7 września 2014 roku).

Dlaczego sprzedaż rusza tak późno? "PZPS wyraża ubolewanie z powodu opóźnienia sprzedaży na widowiska siatkarskie w Kraków Arenie, ale wina nie leży po stronie związku. Jako doświadczony organizator wielkich wydarzeń nie możemy narażać kibiców na niedogodność zamiany miejsc lub tym bardziej odmowy wejścia na obiekt, mimo posiadanego biletu" - wyjaśnia PZPS. "Krakowska Agencja Rozwoju Miasta S.A., jako operator obiektu nie posiada jeszcze odpowiedniego doświadczenia w organizacji wielkich wydarzeń, stąd mylne, prezentowane publicznie stanowisko Agencji o możliwości rozpoczęcia sprzedaży (na podstawie planów, których Agencja nie była gotowa autoryzować) przed zasadniczym zakończeniem prac w Kraków Arenie. Jak wykazała zakończona właśnie dokumentacja, istnieją rozbieżności pomiędzy planami a rzeczywistym położeniem siedzisk".

Ceny wejściówek nie są niskie. Rozpoczynają się od 80 zł, a kończą na 200 zł. Nie będzie biletów ulgowych. Tak że czteroosobowa rodzina, która chciałby zobaczyć w akcji reprezentantów Polski i Brazylii, za wejście do nowo wybudowanej Kraków Areny musiałaby zapłacić co najmniej 320 zł.