Bilety na LŚ w Krakowie jak brazylijski serial

Terminów było kilka, ale wciąż nie wiadomo, od kiedy będzie można kupować wejściówki na czerwcowy mecz Ligi Światowej w Kraków Arenie
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Spotkanie Polska - Brazylia w LŚ (20 czerwca) będzie sportową inauguracją hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Bilety mają kosztować od 80 do 200 zł, ale sprzedaż jeszcze nie ruszyła. Podobnie jak na mistrzostwa świata. W innych miastach od dawna trwa dystrybucja wejściówek na te imprezy, a Kraków wciąż czeka.

Polski Związek Piłki Siatkowej zwlekał z rozpoczęciem sprzedaży biletów do czasu otrzymania od Agencji Rozwoju Miasta w Krakowie autoryzowanych planów hali, na podstawie których może określić rzeczywistą liczbę dostępnych miejsc. Związek tłumaczył się, że nie chciał sprzedawać "wirtualnych wejściówek".

- Gdy już wszystkie dokumenty będziemy mieć w rękach, a halę zobaczymy na własne oczy, to rozpoczniemy sprzedaż najszybciej, jak tylko będzie to możliwe - mówił pod koniec kwietnia Janusz Uznański, rzecznik prasowy PZPS.

ARM już wysłała do PZPS wszystkie dokumenty, ale biletów w sprzedaży ciągle nie ma. Dlaczego? - Plany, jakie przekazaliśmy organizatorom imprez w Kraków Arenie - w tym PZPS - umożliwiają sprzedaż miejsc, ale termin sprzedaży to decyzja organizatorów, której nie komentujemy - tłumaczy Małgorzata Przedrzymirska, rzeczniczka prasowa ARM, podmiotu odpowiedzialnego za budowę hali.

Dowiadywaliśmy się w PZPS, kiedy kibice będą mogli kupować bilety. Najpierw miał być to koniec kwietnia, następnie 6 lub 7 maja. O termin zapytaliśmy też w firmie Ticket Pro, która rozprowadza bilety na LŚ, ale również nie udzielono nam konkretnej odpowiedzi.

Rzecznik PZPS: - Związek, jak i kibice siatkarscy są najbardziej zainteresowani jak najszybszym wprowadzeniem biletów do sprzedaży. To przecież oczywiste. Mamy informację, że w poniedziałek ARM ma potwierdzić zakończenie prac pozwalających na weryfikację liczby i dyslokacji miejsc, tj. podziału na sektory i numeracji. W sprawę zaangażował się prezydent Jacek Majchrowski i podległe mu służby. My także nie ustajemy w przygotowaniach do szybkiego uruchomienia sprzedaży. W czwartek nasi przedstawiciele po raz kolejny wizytowali Kraków Arenę. Wiele wskazuje, że niebawem będziemy mogli poinformować o terminie sprzedaży.

Tymczasem w poniedziałek w innych miastach ruszy już trzeci etap sprzedaży biletów na MŚ.