Rozpoczęto drugi etap sprzedaży biletów na MŚ w siatkówce. A Kraków wciąż czeka

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się w Polsce najbardziej wyczekiwana impreza sportowa roku - mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. W większości miast-gospodarzy w poniedziałek rozpoczął się drugi etap sprzedaży wejściówek, tylko nie w Krakowie.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Pierwsza faza dystrybucji wejściówek obejmowała sprzedaż biletów na mecz otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie (Polska-Serbia) oraz spotkania półfinałowe i finał w katowickim Spodku.

Od poniedziałku można kupować bilety na pierwszą grupową fazę turnieju (na drugą i trzecią od odpowiednio 12 i 26 maja). Kibice we Wrocławiu (tu zagrają Polacy), Gdańsku i w Katowicach już mogą wybierać, na jakie spotkania chcieliby pójść. W Krakowie wciąż muszą jeszcze czekać.

Polski Związek Piłki Siatkowej nie chce sprzedawać "wirtualnych miejsc". Kraków Arena wciąż nie została oddana do użytku, choć zapowiadano, że stanie się to do końca kwietnia. Dokumentacja hali w Czyżynach jest wciąż przygotowywana, a dopiero na jej podstawie związek może do Krakowa wysłać ludzi.

- 30 kwietnia przyjeżdżamy do Krakowa, by odebrać dokumentację hali, wszystko dokładnie policzyć i zamknąć ten temat. Po weekendzie majowym prawdopodobnie wprowadzimy bilety do sprzedaży. Tym wszystkim zajmą się przedstawiciele Ticket Pro, czyli podmiotu odpowiedzialnego za rozprowadzanie wejściówek. Na razie nie chcemy deklarować, czy bilety trafią do kas 6 czy 7 maja, bo może w jeszcze innym terminie - mówi Janusz Uznański, rzecznik prasowy PZPS.

Nie tylko mistrzostwa

Na jakie wydarzenia siatkarskie czekają w Krakowie? Oprócz mistrzostw świata w Kraków Arenie odbędą się wcześniej dwie ważne imprezy. Mecz Polska - Brazylia w Lidze Światowej (20 czerwca) będzie sportową inauguracją hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Bilety mają kosztować od 80 do 200 zł, ale na to spotkanie sprzedaż również nie ruszyła.

Próbą generalną obiektu przed mistrzostwami ma być memoriał im. Huberta Wagnera. 16-18 sierpnia zagrają reprezentacje Bułgarii, Rosji i Chin. Na meczach w Lidze Światowej i mistrzostwach świata hala pomieści 15300 kibiców. W towarzyskim turnieju nawet trzy tysiące więcej. Jest więc szansa, że zostanie pobity rekord memoriału, który wynosi 12 tysięcy. Bilety będą kosztować od 30 do 120 zł za dwa mecze jednego dnia. Pierwszego Polacy zagrają z Bułgarią, drugiego z Chinami, a na koniec z Rosją.

- Na pewno bilety na wszystkie sportowe imprezy w Kraków Arenie nie trafią do sprzedaży w jednym czasie. Prawdopodobnie najpierw zajmiemy się Ligą Światową. Później do kas trafią bilety na memoriał im. Wagnera i mistrzostwa świata. Być może już w tym samym czasie - dodaje rzecznik związku.

Trwa i trwa

Kibice są znużeni trwającą sytuacją. Ostrzyli sobie zęby na szybki zakup wejściówek, ale będą musieli jeszcze poczekać.

- Wyczuwamy już pewne zniecierpliwienie środowiska, ale nie możemy sprzedawać czegoś, czego nie ma. Gdy już wszystkie dokumenty będziemy mieć w rękach, a halę zobaczymy na własne oczy, rozpoczniemy sprzedaż najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Nam także zależy na sprawnej dystrybucji - zapewnia Uznański.