Artur Szpilka wróci na ring w Krakowie

25-letni bokser stanie na ringu dopiero w listopadzie. Gdzie? W Kraków Arenie.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Szpilka ostatnią walkę stoczył w styczniu. W słynnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku przegrał z Bryantem Jenningsem. Pochodzący z Wieliczki bokser liczył, że szybciej wróci na ring, ale... "Niestety nie dogadałem się z moimi promotorami i nie będę walczył w czerwcu w Rzeszowie. Następna moja planowana walka jest na listopad w Krakowie - rywal nie jest jeszcze znany. Nadal pozostaję w ciągłym treningu, to najważniejsze, bo będzie czas na poprawienie obrony" - wyjaśnił Szpilka na Facebooku.

8 listopada w Kraków Arenie do ringu mają wejść najlepsi pięściarze w kraju. Organizatorzy zapowiadają, że w stolicy Małopolski będą walczyć m.in. Andrzej Wawrzyk, Mariusz Wach czy Paweł Kołodziej. I do tego oczywiście Szpilka.

Negocjacje w sprawie organizacji gali między urzędem miasta a agencją Wersport toczyły się od połowy ubiegłego roku. Umowa jeszcze nie została podpisana, ale niemal wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Galę pokaże Polsat Sport, a co najmniej dwie najważniejsze walki będą transmitowane w paśmie niekodowanym.

- Jestem przekonany, że pojawiłby się komplet kibiców. Jak na polskie realia, to byłaby naprawdę duża sprawa - mówił w styczniu "Wyborczej" Mariusz Wach, pochodzący z Krakowa były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.