Liga Światowa. W Polsce bilety najdroższe. A w Czechach już od 14 zł

Siatkówka to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. Bilety na mecze Ligi Światowej są droższe niż np. we Włoszech, Niemczech, Francji, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Najtańsze wejściówki na spotkania w Polsce kosztują 50 zł, ale mają ograniczoną widoczność i są dostępne tylko w hali Spodek w Katowicach (Polska - Włochy). W pozostałych obiektach ceny rozpoczynają się od 80 zł, a kończą na 200 zł. Nie ma biletów ulgowych. Także czteroosobowa rodzina np. w Krakowie, która chciałby zobaczyć w akcji reprezentantów Polski z Brazylią za wejście do nowo wybudowanej Kraków Areny musiałaby zapłacić co najmniej 320 zł. Nic dziwnego, że na forach internetowych nie brakuje głosów krytyki co do wysokich cen. A przecież w tym roku kibice w Polsce muszą mieć bardzo grube portfele - oprócz Ligi Światowej, zostaną rozegrane memoriał im. Wagnera w Krakowie (zagrają Rosja, Bułgaria i Chiny) i najważniejsza impreza - mistrzostwa świata.

A wszędzie, gdzie sprawdzaliśmy ceny na Ligę Światową, była możliwość kupna wejściówek ulgowych dla młodzieży szkolnej, studentów, seniorów czy pakiety. A np. u naszych południowych sąsiadów bilety kosztują zaledwie od 14 do 28 zł, a Czesi (zagrają z Holandią, Portugalią i Koreą Południową) zarabiają porównywalnie do nas. Z kolei w państwach, w których średnie zarobki są co najmniej trzy razy wyższe niż w Polsce np. w Niemczech, Francji i Włoszech ceny wejściówek są minimalnie wyższe.

- To impreza typowo komercyjna i tańsze już być nie mogą. Zdajemy sobie sprawę, że mogą wydawać się drogie, ale skądś pieniądze musimy brać - twierdzi Andrzej Lemek, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

I mimo wysokich cen nie ma już biletów na mecze Polska - Włochy w Katowicach, Polska - Brazylia w Bydgoszczy. Są za to wejściówki na spotkania z Włochami w łódzkiej Atlas Arenie i z Iranem w Ergo Arenie w Trójmieście. Do sprzedaży nie trafiły jeszcze bilety na Polska - Brazylia w Krakowie. Ma się to stać jeszcze w kwietniu.

Wybrane ceny biletów na Ligę ŚwiatowąPolska 80-200 zł
USA17-40 dolarów51-120 zł
Australia15-35 dolarów42-99 zł
Niemcy17-24 euro71-100 zł
Kanada14-60 dolarów38-164 zł
Włochy8-35 euro33-146 zł
Brazylia40-120 realów54-165 zł
Francja8-45 euro33-188 zł
Czechy90-180 koron14-28 zł