Sport.pl

IO w Soczi. Ile Kamil Stoch zarobi za złoty medal?

Michał Knura
10.02.2014 , aktualizacja: 10.02.2014 17:07
A A A
Skoki - Kamil Stoch w Soczi 2014

Skoki - Kamil Stoch w Soczi 2014 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Skoczek z Zębu jest dopiero trzecim w historii polskim złotym medalistą zimowych igrzysk. Z sukcesem wiążą się nie tylko sława i prestiż, ale również niezłe pieniądze.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Najwięcej za medale igrzysk olimpijskich płaci Polski Komitet Olimpijski. Za złoto w Soczi polski sportowiec dostanie 120 tys. zł netto, za srebro 80 tys., a za brąz 50 tys.

Stoch, który na razie jest jedynym polskim medalistą z Soczi, dostanie też nagrodę z Ministerstwa Sportu. Tutaj wysokość wypłat reguluje Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z 2 października 2012 r. w sprawie określenia rodzajów wyróżnień i wysokości nagród pieniężnych za wybitne osiągnięcia sportowe.

Podstawa wynosi 2300 zł, a za złoto olimpijskie Stoch dostanie maksymalnie 14-krotność podstawy, czyli około 32 tys. zł.

- Nie ma jeszcze decyzji ministra sportu, ale myślę, że przyzna najwyższą z możliwych nagród - mówi portalowi krakow.sport.pl Katarzyna Kochaniak, rzeczniczka ministerstwa.

Na razie nie wiadomo, co dla swoich medalistów przygotował Polski Związek Narciarski. Można się jednak spodziewać, że jakieś premie będą. Tym bardziej że PZN dostanie z ministerstwa nagrody za wybitne osiągnięcia swoich podopiecznych. - Za każdy złoty medal olimpijski będzie to 200 tys. zł, za srebrny 150 tys., a za brąz 100 tys. - informuje Kochaniak.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • 1
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX