Sport.pl

IO w Soczi. Ile Kamil Stoch zarobi za złoty medal?

Michał Knura
10.02.2014 , aktualizacja: 10.02.2014 17:07
A A A
Skoki - Kamil Stoch w Soczi 2014

Skoki - Kamil Stoch w Soczi 2014 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Skoczek z Zębu jest dopiero trzecim w historii polskim złotym medalist± zimowych igrzysk. Z sukcesem wi±ż± się nie tylko sława i prestiż, ale również niezłe pieni±dze.
Jeste¶ kibicem i jeste¶ z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Najwięcej za medale igrzysk olimpijskich płaci Polski Komitet Olimpijski. Za złoto w Soczi polski sportowiec dostanie 120 tys. zł netto, za srebro 80 tys., a za br±z 50 tys.

Stoch, który na razie jest jedynym polskim medalist± z Soczi, dostanie też nagrodę z Ministerstwa Sportu. Tutaj wysoko¶ć wypłat reguluje Rozporz±dzenie Ministra Sportu i Turystyki z 2 paĽdziernika 2012 r. w sprawie okre¶lenia rodzajów wyróżnień i wysoko¶ci nagród pieniężnych za wybitne osi±gnięcia sportowe.

Podstawa wynosi 2300 zł, a za złoto olimpijskie Stoch dostanie maksymalnie 14-krotno¶ć podstawy, czyli około 32 tys. zł.

- Nie ma jeszcze decyzji ministra sportu, ale my¶lę, że przyzna najwyższ± z możliwych nagród - mówi portalowi krakow.sport.pl Katarzyna Kochaniak, rzeczniczka ministerstwa.

Na razie nie wiadomo, co dla swoich medalistów przygotował Polski Zwi±zek Narciarski. Można się jednak spodziewać, że jakie¶ premie będ±. Tym bardziej że PZN dostanie z ministerstwa nagrody za wybitne osi±gnięcia swoich podopiecznych. - Za każdy złoty medal olimpijski będzie to 200 tys. zł, za srebrny 150 tys., a za br±z 100 tys. - informuje Kochaniak.

Zobacz więcej na temat:

  • 1
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX