Sport.pl

Nieprzespana noc i mistrzowskie powitanie. Skoczkowie w Soczi mieli co świętować

W poniedziałek reprezentanci Polski w skokach narciarskich dostali wolne. Dzień wcześniej świętowali sukces Kamila Stocha.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Skoczek z Zębu w obu seriach na średniej skoczni pofrunął dalej niż rywale i z dużą przewagą sięgnął po złoty medal. Pozostali Polacy też nie mają się czego wstydzić - Maciej Kot był ósmy, a Jan Ziobro 13. Tylko Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do drugiej serii (31.).

W wiosce olimpijskiej w pokoju skoczków powitała flaga z napisem: "Jesteśmy dumni! Wielki szacunek i gratulacje". Podpisano: "kumple z pokoju". I dopisek: "możecie być tak głośno, jak się podoba".

Kot nad ranem napisał na Facebooku, że była to nieprzespana noc. "Nie wiem czy to nadmiar emocji, czy coś innego. Ale mimo późnego powrotu ze skoczni i zmęczenia ciężko było spać. Na szczęście dziś mam wolny dzień, więc będzie czas na odpoczynek. Trzeba wyciągnąć wnioski z wczorajszego dnia i żyć dalej. I znowu zacząć myśleć pozytywnie" - napisał skoczek z Zakopanego.

Niewykluczone, że nie był to ostatni powód do świętowania. W sobotę odbędzie się konkurs indywidualny na dużej skoczni. W poniedziałek konkurs drużynowy.

Więcej o: