Wielki żużel w Krakowie. Polska zmierzy się z Rosją

Najważniejszy sprawdzian przed drużynowym żużlowym Pucharem Świata reprezentacja Polski przejdzie w Krakowie. 2 lipca na stadionie Speedway Wandy Instal zmierzy się z Rosją.
Facebook? » | A może Twitter? »


Wanda na co dzień jeździ w pierwszej lidze, dlatego przyjazd najlepszych polskich żużlowców do Krakowa będzie wydarzeniem. - Rozpoczynamy nowy rozdział w sportowym Krakowie - żużel. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć reprezentację i mamy nadzieję, że to dopiero początek współpracy - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Mecz będzie ważny nie tylko dla Krakowa, ale i reprezentacji. Polska pod wodzą Marka Cieślaka przygotowuje się do Pucharu Świata, a pojedynek z Rosją będzie jednym z ważniejszych testów przed imprezą.

Dla rywali będzie to okazja do rewanżu za ostatni mecz obu drużyn w Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy przy pełnych trybunach biało-czerwoni wygrali 51:42.

Cieślak w czwartek ogłosił listę powołanych do kadry. 2 lipca w Krakowie pojadą Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz.

Również Rosjanie przyjadą w najmocniejszym składzie, z braćmi Łaguta i wracającym po kontuzji Emilem Sajfutdinowem.

- Bardzo się cieszę, że w końcu możemy rozegrać tutaj mecz. Pojedynki z Rosją zawsze są interesujące. Krakowski żużel z roku na rok się rozwija - podkreśla Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego przy Polskim Związku Motorowym.