Koniec żużlowych emocji w Krakowie i Tarnowie. Unia z brązowym medalem mistrzostw Polski

Emocje były do ostatniego biegu. Unia Tarnów co prawda przegrała w Częstochowie z Włókniarzem 42:48, ale zaliczka z pierwszego meczu pozwoliła jej na zdobycie brązowego medalu. W II lidze na drugim miejscu sezon zakończyła Speedway Wanda Instal Kraków.
Unia broniła wywalczonego przed rokiem tytułu. Choć trzon z ubiegłego sezonu pozostał, to po odejściu Grega Hancocka zespół stracił trochę na sile. Jednak nie na tyle, by nie znaleźć się na podium.

Do Częstochowy podopieczni Marka Cieślaka jechali z ośmiopunktową zaliczką. Choć przegrywali z Włókniarzem już nawet 10 punktami, to ostatecznie udało się wywalczyć medal. Duża w tym zasługa Janusza Kołodzieja, który w sześciu biegach zdobył 13 punktów. Skuteczny był też Duńczyk Leon Madsen (pięć biegów, 11 punktów).

Sezon zakończyli też żużlowcy Speedway Wandy Instal Kraków. Niedzielne zwycięstwo na torze w Nowej Hucie z Kolejarzem Opole pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w II lidze. Krakowianie najwięcej zawdzięczają Madsowi Korneliussenowi, który zdobył komplet 15 punktów.

Do I ligi awansował jednak tylko zwycięzca rozgrywek - ŻKS ROW Rybnik.

Dospel Włókniarz Częstochowa - Unia Tarnów 48:42

Unia: Janowski 9 (3,1,1,2,2,0), Madsen 11 (0,2,3,3,1,2), Łaguta 2 (2,w,-,-), Vaculik 3 (1,1,0,-,1), Kołodziej 13 (3,2,1,2,3,2), Gomólski 2 (d,0,1,1), Borowicz 2 (2,0,-)

Speedway Wanda Instal Kraków - Kolejarz Opole 51:39

Wanda: Korneliussen 15 (3,3,3,3,3), Drożdżowski 2 (0,1,0,1), Staszek 11 (0,3,2,3,3), Franc 8 (2,2,1,2,1), Trojanowski 12+1 (2,3,3,2,2), Nowak 3 (2,0,1), Curyło 0 (w,w,w)