Sport.pl

Małopolscy żużlowcy grają o medale

Unia Tarnów może w niedzielę zrobić krok do zajęcia trzeciego miejsca w ekstralidze, a Wanda Kraków ma szansę umocnić się na drugiej pozycji w II lidze.
Unia walczy o brąz...

W niedzielę (godz. 16) tarnowianie w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski podejmują Dospel Włókniarza Częstochowa. Unia w półfinale odpadła ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra, a częstochowianie do ostatniego biegu walczyli z Unibaksem Toruń.

Już w sezonie zasadniczym pojedynki między Unią a Włókniarzem były zacięte, bo oba skończyły się zwycięstwami gospodarzy 54:36. O zdobyciu brązowego medalu zdecyduje dwumecz (rewanż w przyszłą niedzielę).

...Wanda o wicelidera

Po porażce z ŻKS ROW Rybnik krakowianie niemal stracili szanse na awans do I ligi. Obecnie Wanda zajmuje drugie miejsce i ma pięć punktów mniej od rybniczan (tylko pierwsza pozycja daje awans). Z kolei punkt mniej od krakowian ma Kolejarz Opole, a cztery - KSM Krosno, z którym Wanda zmierzy się w niedzielę na wyjeździe.

Będzie to przedostatnia kolejka II ligi. Sezon krakowianie zakończą w przyszłą niedzielę na swoim torze spotkaniem z Kolejarzem.

Więcej o: