Sport.pl

Azoty Tauron Tarnów przegrywają pierwszy mecz w sezonie! Wszystkiemu winne kontuzje

Urazy dwóch podstawowych zawodników przeszkodziły podopiecznym Marka Cieślaka odnieść 10. zwycięstwo. Mimo porażki tarnowianie pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


W pierwszej rundzie to gdańszczanie przystępowali do pojedynku osłabieni, bo do Tarnowa na czas nie dojechał Thomas H. Jonasson. Tym razem było odwrotnie i to Małopolanie przyjechali do Trójmiasta bez dwóch kluczowych zawodników.

W zespole lidera ekstraklasy zabrakło Janusza Kołodzieja i Grega Hancocka. Polak podczas czwartkowego półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski złamał palec. Wydawało się, że mimo urazu zdoła wspomóc kolegów. Kontuzja jednak na tyle uniemożliwiała mu jazdę, że musiał zrezygnować ze startu. Amerykanin był z kolei poobijany po upadku, jaki zaliczył podczas zawodów duńskiej Superligi.

Brak dwóch czołowych żużlowców wyraźnie osłabił Azoty, które w pierwszych biegach nie radziły sobie z gospodarzami. W kolejnych startach goście zaczęli jednak odrabiać straty, doprowadzili do remisu. O rezultacie spotkania decydowały biegi nominowane, w których zdecydowanie lepsi okazali się żużlowcy Wybrzeża. W ostatnim wyścigu zwycięstwo przypieczętowali Nicki Pedersen i Maksim Bogdanow, którzy w sumie zdobyli dla gdańskiego zespołu aż 24 punkty. Tarnowianom na pocieszenie został punkt bonusowy.

W drugiej lidze odbył się tylko jeden pojedynkek. Victoria Piła pokonała Kolejarza Rawag Rawicz i dzięki temu zapewniła sobie pierwsze miejsce przed fazą play-off. W związku z wygraną zespołu z Wielkopolski na drugie miejsce w tabeli spadła Speedway Wanda. Kolejne spotkanie żużlowcy z Krakowa rozegrają 22 lipca. Ich rywalem będzie piąty po sezonie zasadniczym Kolejarz Opole.

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Azoty Tauron Tarnów 49:41

Azoty Tauron: Hancock - Z/Z, Lampart 1 (0,0,1,-,-), Vaculik 14 (3,2,2,3,1,3,0), Madsen 9 (3,d,3,1,1,1), Gomólski 3 (1,-,2,0,-), Janowski 11 (t,2,3,2,2,2), Jamróg 3 (1,d,0,2,0)

Więcej o: