Sport.pl

Azoty Tauron Tarnów rozpoczynają rundę rewanżową, Wanda czeka, co zrobią rywale

Tarnowianie na własnym obiekcie podejmą PGE Marmę Rzeszów, którą przed tygodniem, nie bez problemów, pokonali na wyjeździe. Drugoligowa Speedway Wanda Kraków pauzuje.
Krakowian czeka przerwa w rywalizacji do 22 lipca. Wtedy odbędzie się pierwsze spotkanie play-off. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej (1 lipca) mieli zmierzyć się z KSM Krosno. Rywale przed tygodniem wycofali się jednak z rozgrywek, a wyniki ich spotkań z rundy rewanżowej anulowano. Dlatego w nadchodzącym tygodniu żużlowcy Wandy będą odpoczywać i przyglądać się zmaganiom konkurentów. W niedzielę ROW Rybnik podejmie Kolejarza Opole, a za tydzień Victoria Piła zagra z Kolejarzem Rawag Rawicz.

Krakowianie po dziewięciu kolejkach zajmują pierwsze miejsce, ale, to, którą lokatę zajmą przed rundą play-off, będzie zależało od postawy rywali. Zgodnie z komunikatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego, drużyna, która zakończy rywalizację na pierwszym miejscu, wobec braku przeciwnika w 11 i 12 rundzie (ostatnią pozycję zajął KSM Krosno), otrzyma cztery punkty meczowe oraz 80 biegowych i od razu awansuje do półfinału play-off.

W ekstralidze Azoty Tauron spotkaniem z rzeszowską Marmą rozpoczną rundę rewanżową. Do tej pory podopieczni Marka Cieślaka nie dali się pokonać żadnej z drużyn, tylko raz zremisowali (ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra) i pewnie prowadzą w tabeli.

Tydzień temu w Rzeszowie kibice zobaczyli ciekawy pojedynek. Rywale przed ostatnim biegiem mieli nawet szanse na remis, ale ostatecznie to podopieczni Marka Cieślaka wywalczyli dwa punkty. W Tarnowie to gospodarze będą zdecydowanym faworytem. W szczególnie dobrym nastroju na tor wyjedzie na pewno Martin Vaculik, który w sobotę zwyciężył w Grand Prix Polski. Sukces Słowaka jest tym większy, że zawodnik Azotów debiutował w tej imprezie. W Gorzowie wyprzedził m.in. Chrisa Holdera, Tomasza Golloba i kolegę z drużyny, Grega Hancocka.

Początek spotkania w Tarnowie w niedzielę, o godzinie 18.30.

Więcej o: