Sport.pl

Żużel. W Krakowie i w Tarnowie powalczą o umocnienie na pozycji lidera

Speedway Wanda Kraków, nowy lider drugiej ligi, w niedzielę o godzinie 17 podejmie ROW Rybnik. W ekstralidze niepokonani żużlowcy Azotów Tauron Tarnów zmierzą się z PGE Marmą Rzeszów. Początek spotkania w niedzielę, o godzinie 17.30.
Krakowianie jeszcze przed dwoma tygodniami zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, a teraz przewodzą stawce. Pierwsze miejsce to nie tylko rezultat dobrej formy w ostatnich wyścigach. Krakowianie awansowali, bo z rozgrywek wycofał się KSM Krosno. Działacze zespołu z Podkarpacia podjęli taką decyzję, po tym, jak Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiesiła zespół z powodu braku wpłaty kary w wysokości 10 tys. zł. Mecze krośnieńskiej drużyny w drugiej rundzie zostały anulowane.

Wanda miała słaby początek sezonu, ale radzi sobie coraz lepiej. W ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Kolejarza Opole, a dwa tygodnie temu rozprawiła się na własnym torze z Kolejarzem Rawag Rawicz. Do Krakowa trafiły także oba punkty bonusowe. Solidnym wzmocnieniem okazał się pozyskany w maju Tobias Kroner. W dobrej formie jest także Andriej Kudriaszow. Krakowianie liczą też na pomoc pozyskanego niedawno Czecha Mateja Kusa.

W Krakowie Wanda znów powalczy o trzy punkty. Nie będzie łatwo, bo w Rybniku podopieczni Michała Finfy przegrali aż 17 oczkami (36:53). Biorąc jednak pod uwagę dobrą formę i solidną postawę na własnym torze żużlowców z Nowej Huty, trzy punkty są w zasięgu krakowian. Dobry wynik w tym spotkaniu jest o tyle istotny, że pojedynek z ROW-em będzie ostatnim meczem Wandy przed rundą play-off. W ostatniej, 10 kolejce, żużlowcy z Krakowa mieli rywalizować z KSM Krosno.

W ekstralidze zawodnicy Azotów Tauronu Tarnów w wyjazdowym pojedynku z PGE Marmą Rzeszów postarają się podtrzymać serię zwycięstw. Podopieczni Marka Cieślaka w tym sezonie jeszcze nie przegrali i z 15 punktami pewnie prowadzą w tabeli. Ich rywale jeżdżą w kratkę, ale na własnym torze potrafią być groźni - do tej pory u siebie stracili tylko jeden punkt (z Unią Leszno). Zwycięstwo z typowanymi na mistrza Azotami Tauron byłoby jednak sporą niespodzianką.