Sport.pl

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Wandy i łatwa przeprawa Azotów Tauron Tarnów

Speedway Wanda Kraków rzutem na taśmę pokonała na wyjeździe Kolejarza Opole. Emocji zabrakło natomiast w Tarnowie, gdzie Azoty Tauron rozgromiły osłabiony Lotos Wybrzeże Gdańsk.
Krakowianie już po pierwszym biegu wyszli na prowadzenie i systematycznie zwiększali przewagę nad rywalem z Opola. Zapowiadało się na pewną wygraną Wandy, ale gospodarze rzucili się do odrabiania strat. 11 bieg okazał się pechowy dla zespołu z Krakowa. Sławomir Pyszny, walczący o zwycięstwo z Witalijem Biełousowem upadł przy próbie ataku i został wykluczony. W powtórce opolanie mogli wygrać nawet pięcioma punktami, bo posłuszeństwa odmówił motocykl Mateja Kusa, pozyskanego w zeszłym tygodniu zawodnika Wandy. Czech dobiegł jednak do mety prowadząc motocykl i zdobył punkt. Następny bieg Wanda zremisowała, ale w dwóch kolejnych podwójną wygraną zanotowali gospodarze i przed ostatnim wyścigiem był remis 42:42.

Bohaterem krakowian został Andriej Kudriaszow. Rosjanin w 15 biegu jechał na czwartej pozycji, ale na ostatnim okrążeniu wyprzedził Michała Mitkę i zdobył punkt, który zapewnił wygraną zespołowi z Nowej Huty. Na pierwszym miejscu bieg ukończył Tobias Kroner. Obaj zawodnicy byli w niedzielę najjaśniejszymi postaciami w krakowskim zespole.

Zwycięstwo w Opolu to pierwsza wyjazdowa wygrana krakowian, a czwarta w sezonie. Do Krakowa trafił także punkt bonusowy (w zeszłej rundzie żużlowcy Wandy pokonali Kolejarza 47:42). Po ósmej kolejce Wanda zgromadziła 10 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W ekstralidze Azoty Tauron podejmowały przedostatni w tabeli Lotos Wybrzeże Gdańsk. Gdańszczanie w tym sezonie prezentują się bardzo słabo i zdecydowanymi faworytami spotkania byli tarnowianie.

Zgodnie z przewidywaniami, przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości. Gdańszczanie stanowili zagrożenie tylko wówczas, gdy na starcie stawał Nicki Pedersen. Duńczyk zdobył dla drużyny 13 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiego zespołu. Zawodnicy Azotów jeździli równo. Po 11 punktów zdobyli Martin Vaculik i Leon Madsen, a po 10 Greg Hancock i Maciej Janowski.

Po tym spotkaniu Azoty Tauron mają już pięć punktów przewagi nad drugą Unią Leszno i trzecią Stalą Gorzów. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z PGE Marmą Rzeszów.

Kolejarz Opole - Speedway Wanda Kraków 44:46

Wanda: Kroner 11 (2,1,3,2,3), Kus - 6 (3,2,0,1,-), Pyszny 3 (1,2,0,w), Kudriaszow 10 (3,3,3,d,1), Burza 5 (3,0,1,1,-), Milik 4 (1,2,1,0), Fajfer 7 (3,1,2,1)

Azoty Tauron Tarnów - Lotos Wybrzeże Gdańsk 63:27

Azoty Tauron: Hancock 10 (3,2,3,1,1), Lampart 6+2 (2,0,1,2,1), Madsen 11 (1,2,2,3,3), Vaculik 11 (3,3,1,2,2), Kołodziej 8 (3,3,2,-), Jamróg 7 (3,2,2), Janowski 10 (2,2,3,3)

Więcej o: