Sport.pl

Azoty Tauron Tarnów chcą uniknąć niespodzianki

Teoretycznie łatwe spotkanie czeka w niedzielę Azoty Tauron Tarnów. Lider ekstraligi podejmie Lotos Wybrzeże Gdańsk, przedostatni zespół tabeli (godz. 19.30). W drugiej lidze Speedway Wanda Kraków na wyjeździe zmierzy się z Kolejarzem Opole.
Podopieczni Marka Cieślaka w tym sezonie radzą sobie wyśmienicie. Nie przegrali jeszcze żadnego spotkania i z przewagą trzech punktów nad Stalą Gorzów prowadzą w tabeli. Ich niedzielni rywale nie mogą pochwalić się dobrymi wynikami. Lotos Wybrzeże po siedmiu kolejkach ma tylko dwa zwycięstwa i każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie niespodzianką. Tarnowianie będą musieli uważać przede wszystkim na Nicki'ego Pedersena, 3-krotnego mistrza świata i Thomasa H. Jonassona, który w środę zdobył brązowy medal mistrzostw Szwecji.

W awizowanych składach w tarnowskiej drużynie nie ma Kacpra Gomólskiego (jego miejsce zajął Dawid Lampart). Szkoleniowiec Azotów może jednak zmienić zdanie, bo w sobotę Gomólski zwyciężył w rozegranym w Czerwonogradzie półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. 19-letni zawodnik wygrał wszystkie wyścigi, w których startował i zdobył 15 punktów.

W drugiej lidze Wanda Kraków przystąpi do spotkania z Kolejarzem Opole uskrzydlona ubiegłotygodniowym zwycięstwem z Kolejarzem Rawag Rawicz. Tym razem o sukces będzie o wiele trudniej, bo wyjazdowe mecze są w tym sezonie bolączką zespołu z Krakowa. Na obiekcie rywala zespół z Małopolski ani razu nie świętował jeszcze zwycięstwa.

W zeszłym tygodniu sporym wzmocnieniem zespołu okazał się pozyskany niedawno Tobias Kroner. Równie dobrze radził sobie Andriej Kudriaszow, który w czwartek z kompletem punktów wygrał półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji. W niedzielę nie wystąpią pozyskany w piątek Czech Matej Kus oraz Kirył Cukanow. Ukrainiec w sobotę z powodzeniem rywalizował w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Czerwonogradzie. Zajął drugie miejsce, za Gomólskim z Azotów Tauronu.

Początek spotkania Kolejarz Opole - Wanda Kraków w niedzielę, o godzinie 15.

Więcej o: