"Speedway Wandę Kraków stać na awans do I ligi!"

ŻUŻEL. Speedway Wandę i Azoty Tauron czeka ciężki weekend. Krakowianie zmierzą się u siebie z Kolejarzem Rawicz (niedziela, godz. 16), liderem drugiej ligi. Z kolei tarnowianie w ekstralidze rywalizują z Unibaksem w Toruniu.
Na razie Wanda obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na torze w Nowej Hucie udało jej się wygrać tylko dwa razy (z Kolejarzem Opole i Victorią Piła), a na wyjeździe nie zdobyła nawet punktu i jest na ostatnim miejscu. - Wyniki krakowian nie odzwierciedlają ich potencjału. Wandę stać nawet na awans do pierwszej ligi. Co szwankuje? Paradoksalnie... nic. Prezesi wszystko zrobili dobrze. Po prostu niektórzy zawodnicy nie jadą na maksimum swoich możliwości - uważa Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, obecnie komentator telewizyjny.

W niedzielę Wanda postara się poprawić dorobek. Zadanie nie będzie łatwe, bo rywal przegrał do tej pory tylko raz i niespodziewanie prowadzi w drugiej lidze. - Kolejarz wcale nie jest silniejszy od krakowian. Zawodnicy obu drużyn mają podobne umiejętności. To dobry moment, by odwrócić losy rywalizacji. Wygrana z zespołem z Rawicza na pewno dodałaby Wandzie skrzydeł. Druga liga jest nieprzewidywalna. Wszystko może się zmienić z dnia na dzień - uważa Cegielski.

Kibice na torze w Nowej Hucie po raz pierwszy zobaczą w akcji Tobiasa Kronera, który przed dwoma tygodniami dołączył do Wandy. Niemiec, dla którego wzorem do naśladowania jest podobno motocyklista Valentino Rossi i kierowca Formuły 1 Michael Schumacher, został wypożyczony do Krakowa z Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jego największy sukces to srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Niemiec w 2006 roku.

W innych nastrojach do pojedynku z Unibaksem przystąpią żużlowcy Azotów Tauron. Tarnowianie są liderem, a w poprzedniej kolejce po ekscytującym pojedynku wygrali z niepokonaną do tej pory Stalą Gorzów. W niedzielę czeka ich jeden z cięższych pojedynków w sezonie. - Torunianie to ciągle jeden z faworytów, choć Azoty w tej chwili prezentują się o wiele lepiej - ocenia Cegielski.

Zawody stoją jednak pod znakiem zapytania. Mecz zostanie odwołany, jeśli zaplanowane na sobotę zawody IMŚJ w Czerwonogradzie z powodu pogody zostaną przełożone na niedzielę.

Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »