Sport.pl

Hit żużlowej ekstraligi dla Azotów Tauron!

Po trzymającym w napięciu do ostatniego biegu pojedynku tarnowianie pokonali świetnie spisującą się w tym sezonie Stal Gorzów. W II lidze Speedway Wanda Kraków rozpoczęła rundę rewanżową od porażki z Victorią Piła.
Do niedzieli rywal Azotów Tauron wygrał wszystkie spotkania. Do meczu ze Stalą żużlowcy z Tarnowa, którzy do tej pory stracili tylko punkt, przystępowali w dobrych nastrojach. Przed tygodniem wysoko pokonali Unię Leszno, teoretycznie jednego z najtrudniejszych rywali w stawce. Wtedy emocji na torze zabrakło, ale w starciu z gorzowianami kibice nie mogli narzekać na nudę. Mecz obfitował w zacięte pojedynki, a wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatnim biegu.

Pierwszy wyścig nie zapowiadał wyrównanej walki - Maciej Janowski i Jakub Jamróg, juniorzy tarnowskiej drużyny, przywieźli dla Azotów aż pięć punktów. W kolejnych gospodarzom nie szło już jednak tak łatwo. Goście dobrze dostroili motocykle i w przeciwieństwie do innych zespołów, które w Tarnowie notowały słaby początek spotkania, na zmodernizowanym torze od początku radzili sobie dobrze. Przed wyścigami nominowanymi dwa biegi z rzędu wygrali gorzowianie i przewaga Azotów stopniała z dziesięciu do czterech punktów. W przedostatnim wyścigu gościom udało się wyrównać. O zwycięstwie tarnowian w 15. biegu zdecydowała świetna jazda Grega Hancocka. Punkt dorzucił Janusz Kołodziej i Azoty zwyciężyły 46:44.

Do składu tarnowian po trzech meczach wrócił Dawid Lampart. 22-letni zawodnik, który zajął miejsce Kacpra Gomólskiego, powrotu na tor nie zaliczy do udanych. Dwukrotnie upadł (raz sędzia pozwolił mu wystartować w powtórce), i zakończył spotkanie tylko z punktem. Słabiej niż zwykle jechał Leon Madsen, który w tym sezonie przyzwyczaił kibiców do bardzo dobrych występów. Gorsza forma Duńczyka była jednak wynikiem przeziębienia. Świetnie radzili sobie za to Hancock i Kołodziej, którzy zdobyli odpowiednio 12 i 11 punktów.

W drużynie rywali znakomity występ zaliczyli Niels Kristian Iversen i Tomasz Gollob. Polak toczył zacięte pojedynki z Gregiem Hancockiem. W siódmym biegu górą był Gollob, mimo że to Amerykanin lepiej wystartował. Szansę rewanżu Hancock otrzymał dwa wyścigi później (Gollob w 9. biegu zastąpił słabo radzącego sobie Mateja Zagara) i jej nie zmarnował. Pasjonującą walkę zawodnicy stoczyli w biegu 13. Lepszy okazał się Gollob, choć żużlowcy kilkakrotnie zmieniali się na prowadzeniu. 15. bieg to znów triumf Amerykanina. Tym razem Polak nie dowiózł do mety ani punktu.

W drugiej lidze Speedway Wanda Kraków walczyła z Victorią. Przed tygodniem krakowianie pokonali rywali na własnym torze, ale nie udało im się tego powtórzyć na wyjeździe. W Wandzie najlepiej spisał się Andriej Kudriaszow. Dobrą formę sprzed tygodnia potwierdził Vaclav Milik. W zespole zabrakło pozyskanego w zeszłym tygodniu Niemca Tobiasa Kronera.

Azoty Tauron Tarnów - Stal Gorzów 46:44

Azoty Tauron: Hancock 12 (2,2,3,2,3), Lampart 1 (w,1,0,-), Madsen 3 (1,0,1,1,), Vaculik 7 (2,3,2,0,0), Kołodziej 11 (3,1,3,3,1), Jamróg 4 (2,2,0), Janowski 8 (3,1,1,2,1)

Victoria Piła - Speedway Wanda Kraków 51:39

Wanda: Pyszny 3 (1,1,-,1), Tabaka 7 (w,2,2,1,2), Kudriaszow 10 (2,3,w,2,3,d), Miturski 2 (0,1,1,-), Burza 7 (2,t,1,1,2,1), Milik 9 (2,2,2,2,1), Przedpełski 1 (1,0,0,-)

Więcej o: