Igrzyska olimpijskie w 2022 roku. Justyna Kowalczyk powalczy o głosy krakowian

Najlepsza polska biegaczka weźmie udział w debacie na temat organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie w 2022 roku. Ma za zadanie rozwiać wątpliwości mieszkańców.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

"Jedna z najlepszych biegaczek narciarskich na świecie weźmie udział w debacie olimpijskiej w Otwartym punkcie konsultacyjnym na krakowskim Rynku. Spotkanie dla mieszkańców rozpocznie się w czwartek (22 maja) po godzinie 16" - czytamy w komunikacie komitetu Kraków 2022.

W ten sposób urzędnicy próbują przekonać mieszkańców, że warto poprzeć ideę organizacji igrzysk. 25 maja krakowianie zadecydują w referendum, czy miasto ma ubiegać się o organizację tej imprezy w 2022 roku. Niedawno na Rynku o głosy poparcia walczył Rafał Sonik, uczestnik Rajdu Dakar.

Tymczasem Kowalczyk od dawna pozytywnie wypowiada się o idei organizacji igrzysk. - Chciałabym igrzysk w Krakowie. Uważam, że to otworzy nasz region na świat. Wiem, że to oczywiście kosztowne wydarzenie, ale taką cenę warto zapłacić - mówiła na początku kwietnia.

Zgodnie z planem Kraków miałby być miastem gospodarzem igrzysk w 2022 r., a sportowcy rywalizowaliby też w Zakopanem, Myślenicach czy na Słowacji.

Do walki o organizację imprezy stanęły też Ałmaty (Kazachstan), Lwów (Ukraina), Oslo (Norwegia) i Pekin (Chiny). Decyzja zapadnie w lipcu 2015 r. podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Kuala Lumpur.

Jak zagłosowałbyś w referendum ws. zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie?