Komitet Konkursowy Kraków 2022. "Ma być bardziej przejrzyście"

Miało być bardziej przejrzyście i jest. Oficjalna strona Komitetu Konkursowego Kraków 2022 podała listę osób odpowiedzialnych za starania miasta o organizację igrzysk.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

"Komitet Konkursowy Kraków 2022 został powołany 24 października 2013 roku przez Miasto Kraków, Miasto Zakopane i Województwo Małopolskie. Jego głównym zadaniem jest koordynacja wszelkich działań i współpracy instytucji zaangażowanych w projekt ZIO 2022 na rzecz przygotowania wniosku aplikacyjnego i kandydatury Krakowa jako organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022" - czytamy na oficjalnej stronie krakow2022.org .

Od października krakowianie jednak nie wiedzieli, kto jest kim w komitecie. Dopiero teraz, po dymisji Jagny Marczułajtis-Walczak, następują zmiany. - Musimy zburzyć kilka mitów, odpowiedzieć na wątpliwości dotyczące finansów i przekonać krakowian, że organizacja igrzysk przyniesie naszemu regionowi wiele korzyści - mówiła tuż po nominacji na nową przewodniczącą Magdalena Sroka.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na razie komitet postanowił, że będzie bardziej przejrzyście, i na stronie internetowej zaprezentował listę osób odpowiedzialnych za igrzyska w Krakowie wraz ze strukturą organizacyjną.

Na czele dziewięcioosobowego zarządu stanęła Sroka, której pierwszym zastępcą jest Jacek Krupa, były parlamentarzysta. Sekretarzem zarządu jest Andrzej Klimek, profesor krakowskiej AWF. Zarząd uzupełniają: Iwona Łotysz, Stanisław Łukaszczyk, Janusz Majcher, Bohdan Pitoń, Bartłomiej Walas i Andrzej Zdebski.

P.o. dyrektora biura komitetu został Marek Kandefer, który zastąpił Rafała Dyląga. Jego zastępcą będzie Anna Mroczka, z zawodu ekonomistka.

Adam Łazuka stanął na czele grupy eksperckiej komitetu. To znawca tematyki sportowej, który był współodpowiedzialny za powodzenie Euro 2012 w Polsce. Wśród jego współpracowników będą Michał Langer, Tadeusz Zygmunt, Marcin Płachno, Sebastian Błażkiewicz, Mateusz Zmyślony i Jerzy Jakobsche.

Pełna lista osób odpowiedzialnych za powodzenie projektu ze szczegółowymi sylwetkami znajduje się TUTAJ .