Zbigniew Ziobro: Igrzyska w Krakowie? Tak, ale letnie

Nawet jak przyjąć szacunki komitetu, że to nieco ponad 20 miliardów złotych, to za to można zbudować dwupasmową autostradę z Zakopanego do Szczecina - powiedział Zbigniew Ziobro na antenie Radia Kraków.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Kraków planuje organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Od początku kandydatura stolicy Małopolski budzi kontrowersje. - Wiemy, że ZIO od dziesiątków lat to inwestycje, które się nie zwróciły. Czy Polskę na to stać? Mam wątpliwości. Takie kraje jak Niemcy czy Szwecja odrzuciły propozycję tych igrzysk z przyczyn finansowych. Igrzyska w Soczi kosztowały 50 miliardów dolarów. Nawet jak przyjąć szacunki komitetu, że to nieco ponad 20 miliardów złotych, to za to można zbudować dwupasmową autostradę z Zakopanego do Szczecina - powiedział Zbigniew Ziobro na antenie Radia Kraków.

Były minister sprawiedliwości uważa, że w Małopolsce można zorganizować igrzyska, ale... letnie. - Te są akurat opłacalne, ostatnie się zwracały. W Polsce zimowe igrzyska byłyby droższe, nie mamy warunków, które gwarantują śnieg. Chyba że ktoś sobie namaluje Tatry tuż przy Krakowie. Jeśli chodzi o igrzyska letnie, to widzę kiedyś, jak będziemy bogaci, możliwość, żeby to zrobić. Kraków jest pięknym miejscem - podkreślił Ziobro.

25 maja odbędzie się referendum, w którym krakowianie wyrażą zdanie na temat organizacji igrzysk. - Szanuję różne punkty widzenia, ale będę wskazywał fakty. One przemawiają za tym, żeby takie imprezy odłożyć na później. Te pieniądze powinny zostać przeznaczone na rozwój Krakowa i Małopolski - kończy Ziobro.