Co Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch myślą o igrzyskach w Krakowie

Mistrzowie olimpijscy z Soczi zabrali głos w sprawie organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

We wtorek rada miasta Krakowa zdecydowała, że 25 maja mieszkańcy wezmą udział w referendum zorganizowanym razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Kowalczyk i Stoch popierają starania Krakowa. Co sądzą o referendum? - Nie jestem mieszkanką Krakowa, więc nie będę mogła zagłosować. Cieszę się jednak, że społeczeństwo będzie mogło wyrazić swoje zdanie - mówi Kowalczyk.

Zdaniem biegaczki referendum powinno być jednak zorganizowane wcześniej. - Głosowanie powinno odbyć się na samym początku starań o igrzyska. Ludzie powinni wiedzieć, jakie są plusy i minusy organizacji, ile to będzie kosztowało - przyznała narciarka z Kasiny Wielkiej.

W podobnym tonie wypowiedział się Stoch. - Nie miałem jednak czasu poznać dokładnych planów. Nie chcę się wypowiadać na temat, o którym niewiele wiem - powiedział skoczek z Zębu.

Kowalczyk i Stoch przekonują jednak, że organizacja igrzysk pomoże Polsce. - Uważam, że to dobra rzecz dla naszego kraju i szansa na rozwój - podkreśliła złota medalistka olimpijska z Vancouver i Soczi.