Internauci narzekają. A ty chcesz igrzysk w Krakowie? [SONDAŻ]

"Nie chcę finansować tych wygłupów" - pisze nasz czytelnik. Inny odpowiada: "nie rozumiem tego malkontenctwa i narzekań". A ty co myślisz o organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie? 25 maja mieszkańcy miasta zagłosują w tej sprawie w referendum.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

We wtorek rada miasta podjęła decyzję o referendum. Sprawdziliśmy, co na forum piszą czytelnicy krakow.sport.pl i krakow.gazeta.pl. "Dlaczego tylko krakowianie mają decydować o tym, czy cały kraj chce się zrzucić na olimpiadę?" - zastanawia się jaris 17.

pancerna_pchla mu wtóruje: "nie chcę finansować tych wygłupów, ani w Krakowie, ani nigdzie indziej"

atuskr pisze: "Może spytano by się ogółu Polaków, czy chcą łożyć na Olimpiadę w Krakowie. W tym momencie wygląda to tak, jakby krakowianie pytali się samych siebie, czy chcą, aby reszta społeczeństwa dołożyła im się do inwestycji, zaniedbując własne potrzeby".

Będą też inne pytania

25 maja podczas referendum krakowianie będą odpowiadać nie tylko na pytanie o igrzyska. Platforma Obywatelska przeforsowała też trzy dodatkowe pytania - o metro, monitoring i ścieżki rowerowe. Oldtime komentuje: "Myślałem, że to prima aprilis, a jednak rada miasta POtrafiła przekroczyć granicę śmieszności. Jeśli krakowianie zagłosują, że chcą metro i więcej ścieżek rowerowych, to co PO zrobi dalej?".

Pfg: "Dodatkowe pytania są niepotrzebne i rozwadniają referendum w tak ważnej sprawie, jak uniknięcie katastrofy w postaci konieczności organizacji igrzysk olimpijskich w Krakowie. Jestem zażenowany zachowaniem radnych Platformy, tym bardziej, że na nich głosowałem. Nie sądzę, abym powtórzył to w listopadzie".

"Jak nie teraz, to kiedy?"

W internecie krytycy są generalnie dużo głośniejsi od zwolenników igrzysk. guru133 pisze: "Mam nadzieję że krakowianie wykażą się elementarnym poczuciem rzeczywistości i zagłosują przeciwko organizacji Igrzysk Olimpijskich w swoim mieście, bo te Igrzyska są potrzebne miastu jak na wacvku pryszcz. A budowa zakopianki łączącej Polskę z zimową stolicą nie powinna być uzależniona od tego, czy te igrzyska odbędą się w Krakowie, czy też nie".

Jacek pyta: "Głosowanie/referendum w sprawie igrzysk? Czy to nie lekka przesada i tworzenie zbędnych kosztów? Jakieś zabawy, naprawdę".

Jest też pozytywny głos Stefana, który pisze: "Nie rozumiem tego malkontenctwa i narzekań. Polska, obok Ukrainy, to jedyne duże państwo w Europie, które nie organizowało jeszcze igrzysk olimpijskich. Jeśli nie teraz, to kiedy? Kosztuje, to fakt, ale też niesamowita reklama miasta i kraju, a obiekty służyć będą przez długie lata. Weźcie to pod uwagę, narzekacze wszelkiej maści".

Jak zagłosowałbyś w referendum ws. zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie?