Zimowe igrzyska 2022. Związek województw poparł starania Krakowa

Przedstawiciele województw jednogłośnie poparli starania Krakowa o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Z wnioskiem w tej sprawie na posiedzeniu Związku Województw RP wystąpił Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego. - We francuskim regionie Rhcne-Alpes, z którym Małopolska współpracuje od wielu lat, na niemal każdym kroku słyszałem, że sukces promocyjny tamtejsze miasta zawdzięczają właśnie organizacji zimowej olimpiady - przekonuje marszałek Sowa.

W oświadczeniu związku czytamy: "Możliwość organizacji w Polsce imprezy sportowej o zasięgu światowym będzie kolejną szansą na promocję i wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski. Nie do przecenienia jest także możliwość zaprezentowania Polski, jako kraju niezwykle atrakcyjnego i różnorodnego turystycznie".

I dalej: "Korzyści z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich nie będą ograniczone jedynie do Małopolski, ale swym oddziaływaniem obejmą cały kraj. W sposób szczególny spodziewany jest dynamiczny rozwój współpracy transgranicznej regionów Polski Południowej i Słowacji".

Według planów Kraków miałby być miastem gospodarzem igrzysk, ale sportowcy rywalizowaliby też m.in. w Myślenicach, Jurgowie, Zakopanem czy na Słowacji. Stolica Małopolski rywalizuje z Ałmatami (Kazachstan), Pekinem (Chiny), Oslo (Norwegia) i Lwowem (Ukraina).

Całe oświadczenie można przeczytać TUTAJ