Sport.pl

ZIO 2022 w Krakowie. Kandydaci dostali rady z MKOl

szop
08.12.2013 , aktualizacja: 08.12.2013 13:39
A A A
Debata zwolenników i przeciwników igrzysk

Debata zwolenników i przeciwników igrzysk (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

Szwajcarskie spotkanie na Przedstawiciele sześciu miast, które starają się o miano gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku gościli na spotkania MKOl w szwajcarskim Saint-Sulpice.
Działacze z Krakowa, ale też Oslo, Sztokholmu, Pekinu, Lwowa i Ałmatów wysłuchali wykładów i rad. Przedstawiciele MKOl zachęcali do organizacji zawodów, które będą najlepiej służyły danym miasto i lokalnym społecznościom.

- MKOl ma wiele świetnych informacji i know-how, które chcemy przekazać kandydującym miastom. Powinni być oni pewni swoich projektów, ale nie ograniczać się tylko do planów z przeszłości - powiedział Thomas Bach, przewodniczący MKOl.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 1
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • gerwazy31

  Oceniono 8 razy 2

  I o to chodzi, zeby przygotować takie igrzyska, które dadzą nam awans cywilizacyjny.

 • franek0505

  Oceniono 10 razy 2

  Myślę, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie to duza szansa dla naszego kraju pod warunkiem ze madrze sie do tego zabierzemy. Wazne ze jest konsensus polityczny - projekt poparlo w Sejmie 407 posłów, tylko 2 bylo przeciw.

  1.) Kraków juz dzisiaj dysponuje swietna i wysoko cenioną bazą hotelową. Jest tez niemal gotowa najnowoczesniejsza w tej czesci Europy hala widowiskowa - Kraków Arena, stadiony Wisły i Cracovii, gotowe trasy narciarskie do konkurencji alpejskich na Słowacji. Trasy biegowe w Zakopanem sa w toku. Mamy Wielka Krokwie, zaplanowany remont Sredniej Krokwi. Postepuje ogromna modernizacja i rozbudowa lotniska w krakowskich Balicach. To o wiele wiecej niz mielismy starajac sie o EURO 2012..

  2)Korzysci jest całe mnóstwo. I dla Krakowa i dla innych miast na linii N-S. Nie sposob o nich napisać w krótkim komentarzu. Promocja biznesowa marki Made in Poland w swiecie, budowa trasy kolejowej Podleze-Piekielko, ktora skroci czas podrozy z Krakowa do Zakopanego do 1h ( wpływ na mozliwosci wypadu na weekend niebagatelny), trasy S7 Krakow-Warszawa, ktora stoi od lat w miejscu, skuteczniejsza walka ze smogiem, inwestycja w wolontariat ludzi mlodych, dostrzezenie problemu niepelnosprawnych dzieki igrzyskom paraolimpijskim, promocja aktywnego trybu zycia wsrod mlodziezy ( patrz Orliki przed EURO). To wszystko sa zadania ktore i tak trzeba zrealizowac. ZIO moga je tylko przyspieszyc. Chcesz debaty o igrzyskach ?

  Zapraszamy : www.krakowwartjestigrzysk.pl

  www.facebook.com/KrakowWartJestIgrzysk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX